Zatiahnuté
11°
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Nemilé prekvapenie. Na pošte vypadla škatuľka so škorpiónom
Zdielať na

Nemilé prekvapenie. Na pošte vypadla škatuľka so škorpiónom

ŽILINA / Plastová škatuľka so živým čiernym škorpiónom vypadla vo štvrtok 8. júna zo zle zalepenej obálky v Hlavnom spracovateľskom stredisku Slovenskej pošty v Žiline. Podľa hovorkyne Slovenskej pošty Ivety Dorčákovej zostala škatuľka uzavretá.

​Listovú zásielku posielali z Bratislavy a cieľovou stanicou mala byť obec na strednom Slovensku. Dorčáková doplnila, že na pracovisko Slovenskej pošty privolali inšpektorov Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Žiline. "Škorpióna si prevzali a budú v prípade ďalej konať. K ohrozeniu pracovníkov pošty neprišlo," uviedla. Upozornila, že ak sa medzi zásielkami vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, poštové podniky sú povinné ju z prepravy vylúčiť.

"Ak zamestnanci zistia nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy. Zoznam vecí, ktoré sú z distribúcie vylúčené, možno nájsť na webovej stránke Slovenskej pošty v časti Poštové podmienky – medzinárodný styk, bod 8. Obmedzenia. Pošta zároveň žiada zákazníkov, aby nariadenia plne rešpektovali," dodala Dorčáková. Pripomenula, že v zásielkach je zakázané posielať živé zvieratá, okrem vybraných druhov hmyzu, ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín.

"Zakázané je tiež posielať omamné a psychotropné látky, jedy, jadrové materiály, rádioaktívne látky, vysoko rizikové chemické látky, výbušniny, muníciu, zápalné kvapaliny, strelné zbrane, nože. Taktiež zásielky, ktorých obsah alebo úprava môžu ohroziť život a zdravie ľudí či poškodiť životné prostredie," zdôraznila. Zakázané sú podľa nej aj zásielky, ktorých úprava alebo viditeľný obsah je urážlivý alebo hanlivý. "Šperky, drahé kovy, bankovky, poštové známky a iné ceniny je povolené zasielať len v poistených balíkoch," uzavrela hovorkyňa Slovenskej pošty.

​Na pracovisko Slovenskej pošty boli privolaní inšpektori Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Žiline, ktorí škorpióna prevzali a budú v prípade ďalej konať. Je veľa druhov škorpiónov. Tie, ktoré žijú v Európe. nie sú pre človeka nebezpečné. Bodnutie by ale mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie alergikom alebo deťom.

Súvisiace články