Štvorkolkári si svoje mašiny umývali v Národnom parku, hrozí im väzenie

Štvorkolkári si svoje mašiny umývali v Národnom parku, hrozí im väzenie

KRÁĽOVA LEHOTA / Leto láka do prírody nie len turistov, ale aj štvorkolkárov. Veľká časť z nich sa však nedrží určených trás a jazdia si ako sa im zachce. Výsledkom je hluk ozývajúci sa na kilometre ďaleko, vystrašená zver, rozryté cesty a chodníky. Nepomáha ani hrozba ročného väzenia.

Štyria muži si evidentne prišli do koryta Čierneho Váhu umyť zablátené štvorkolky. To zrejme netušili, že medzi pobúrenými okoloidúcimi je aj jeden z najaktívnejších slovenských ochranárov prírody.

"Aj iných ľudí to rozčúlilo a odišli odtiaľ preč, lebo prišli do prostredia, kde očakávali, že bude ticho a pekná, čistá rieka," hovorí ochranár Erik Baláž. 

Jeho manželka si štvorkolkárov natočila na mobilný telefón. Zjavne ich to vyprovokovalo k ešte agresívnejšej jazde. "Je to ochranné pásmo Národného parku Nízke Tatry, je to aj chránené územie, ale bez ohľadu na to, je táto činnosť nelegálna, a preto manželka podala trestné oznámenie na políciu," pokračuje ochranár.

Polícia potvrdila, že v súvislosti s uvedeným prípadom, obdržali písomný podnet vo veci podozrenia z trestného činu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade dokázania viny, hrozí páchateľom väzenie až na jeden rok. Keďže štvorkolky, ktoré sa preháňali Čiernym Váhom nemali evidenčné čísla a muži boli maskovaní prilbami, vypátrať ich identitu nebude jednoduché. Polícia preto apeluje na ľudí, ktorí sa stanú svedkami podobného konania, aby hneď kontaktovali políciu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
00:55 Noviny TV JOJ
01:45 POLICAJTI V AKCII
23:20 Úder pod pás
01:10 Hoď svišťom II.
02:05 Varí vám to
23:05 Dr. House VI.
00:05 Kosti II.
01:05 Kosti II.
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Krtko
22:05 Kolonie
23:50 Ve jménu krále 2
01:25 Nájemní zabijáci