Sučku našli postrelenú. Ležala v blate a chladila si nohu

Sučku našli postrelenú. Ležala v blate a chladila si nohu

KLOKOČOV / To, čo prežila sučka nemeckého ovčiaka, je až neuveriteľné. S prestrelenou labkou ju našli nad kysuckou obcou Klokočov (okr.Čadca). Psík je už v rukách občianskeho združenia v Korni.

Sučka musela prežiť neuveriteľne veľa bolesti, bola asi 30 metrov od rodinného domu nad obcou Klokočov.

"Keď sme ju našli, ležala v blatovej brázde, kde si chladila nohu," opisuje Miriam Murčová z OZ U psej matere Ranč Korňa. 
A práve to jej zrejme ľavú prednú labku zachránilo. "Celá bola zablatená, to jej jediné zachránilo život. Labka sa obalila do bahna, a teda sa tam nedostali muchy a ostatné potvory," dodáva Murčová. 

V  OZ dostala sučka meno Linda. Kto psíka postrelil, bude veľmi ťažké zistiť. "Podľa nás aj veterinára to poranenie bolo spôsobené guľovou zbraňou lebo ten kĺb je rozmrvený," myslí si Murčová. 

Veterinár sa bude snažiť labku zachrániť. Linda je pri ošetrovaní nôžky úplne pokojná. Pred mesiacom zachraňovalo OZ aj psíka, ktorého v dlhom poli umlátil chlap lopatou. Čaky už na jedno oko nikdy neuvidí no už opäť stojí na všetkých 4 labkách. Malej bojovníčke Linde budú po vyliečení, ktoré bude určite ešte nákladné, hľadat nový domov.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Vodný svet
23:05 V mene kráľa 3: Sila medailónu
20:10 Myšlienky vraha IV.
20:55 Dr. House VII.
21:50 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Dokažte mi vinu
22:25 Země zatracených
00:10 Potížísta