Sučku našli postrelenú. Ležala v blate a chladila si nohu

Sučku našli postrelenú. Ležala v blate a chladila si nohu

KLOKOČOV / To, čo prežila sučka nemeckého ovčiaka, je až neuveriteľné. S prestrelenou labkou ju našli nad kysuckou obcou Klokočov (okr.Čadca). Psík je už v rukách občianskeho združenia v Korni.

Sučka musela prežiť neuveriteľne veľa bolesti, bola asi 30 metrov od rodinného domu nad obcou Klokočov.

"Keď sme ju našli, ležala v blatovej brázde, kde si chladila nohu," opisuje Miriam Murčová z OZ U psej matere Ranč Korňa. 
A práve to jej zrejme ľavú prednú labku zachránilo. "Celá bola zablatená, to jej jediné zachránilo život. Labka sa obalila do bahna, a teda sa tam nedostali muchy a ostatné potvory," dodáva Murčová. 

V  OZ dostala sučka meno Linda. Kto psíka postrelil, bude veľmi ťažké zistiť. "Podľa nás aj veterinára to poranenie bolo spôsobené guľovou zbraňou lebo ten kĺb je rozmrvený," myslí si Murčová. 

Veterinár sa bude snažiť labku zachrániť. Linda je pri ošetrovaní nôžky úplne pokojná. Pred mesiacom zachraňovalo OZ aj psíka, ktorého v dlhom poli umlátil chlap lopatou. Čaky už na jedno oko nikdy neuvidí no už opäť stojí na všetkých 4 labkách. Malej bojovníčke Linde budú po vyliečení, ktoré bude určite ešte nákladné, hľadat nový domov.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XIV.
17:55 Simpsonovci XIV.
18:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Columbo
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik
16:35 Den na zkoušku
18:10 Klíč k minulosti
20:15 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové