Skoro jasno
25°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Východniari, pozor, podvodníci chcú opäť vaše peniaze
Zdielať na
Košice

Východniari, pozor, podvodníci chcú opäť vaše peniaze

KOŠICE / Po Západoslovenskej a Stredoslovenskej distribučnej už sa pridáva aj Východoslovenská. Tá upozorňuje na podvodníkov, ktorí telefonicky žiadajú odberateľov elektriny o uhradenie údajnej dlžnej čiastky za údajný neoprávnený odber elektriny.

Energetickí podvodníci sa už objavili aj na východnom Slovensku. Po tom, ako na nich upozornili energetické spoločnosti Západoslovenská distribučná a Stredoslovenská distribučná, koncom tohto týždňa sa k nim pridala aj Východoslovenská distribučná. „Na základe informácií od zákazníkov upozorňujeme na podozrivé, no najmä zavádzajúce telefonáty neznámej osoby či osôb v mene našej spoločnosti, ktoré ich majú informovať o neoprávnenom odbere elektriny a požadujú úhradu škôd. Ak ju neuhradia, hrozia im prerušením distribúcie elektriny,“ uviedla Východoslovenská distribučná.

Energetici z východného Slovenska sa dôrazne dištancujú od týchto telefonátov. „Práve kvôli minimalizovaniu zneužitia svojho mena tak závažné informácie, respektíve zistenia nekomunikujeme telefonicky,“ zdôraznil podnik, ktorý radí zákazníkom, aby údajné dlžné čiastky oznámené podvodníkmi telefonicky neuhrádzali.

„Nejde o našu aktivitu. Počas kontroly zameranej na neoprávnený odber totiž jednak požadujeme prítomnosť zákazníka, ktorého sa takáto kontrola týka alebo aspoň prítomnosť ním poverenej osoby. Takisto vyhotovujeme písomný záznam o zistení a výsledkoch, ktoré spolu s vyčíslením škody spôsobenej neoprávneným odberom vznikli a odosielame ich zákazníkovi poštou,“ dodali energetici.

Podvodníci to skúšajú rôzne, napríklad predstierajú, že sú príslušníkmi polície:

Súvisiace články