Nevedia nájsť zamestnancov. Jeden zo zásadných zamestnávateľov na východe preto pomaly odchádza

Nevedia nájsť zamestnancov. Jeden zo zásadných zamestnávateľov na východe preto pomaly odchádza

MICHALOVCE / Niekedy to bolo úctyhodných 3500, teraz je to až o tisícku menej. Taký je stav pracovníkov u najväčšieho zamestnávateľa v Michalovciach a okolí. Spoločnosť Yazaki postupne prepúšťa a presúva výrobu do Rumunska. Miestni sa obávajú totálneho konca firmy, ako sa stalo už pred rokmi v Prievidzi.

Centrála firmy už prijala strategické rozhodnutie. Za presunom výroby je aj neochota ľudí pracovať za ponúkaný plat. "Rozhodlo sa o vyváženom delení výroby medzi Slovenskom a niektorým z ďalších závodov spoločnosti Yazaki vo východnej Európe," tak znie stanovisko firmy. Firma postupne prepúšťa a zároveň ľuďom nepredlžuje zmluvy. Budúcnosť vraj nie je ružová. Do Rumunska už previezli aj časť strojov a výrobných liniek.

"Spoločnosť Yazaki je nútená znížiť počet pracovných síl na stabilnú úroveň, čím celkovo ochráni výrobu v Michalovciach," tvrdí firma v stanovisku. Závod vyrába káblové zväzky pre luxusné automobily. Ide o mimoriadne namáhavú prácu. Ak ju lepšie a lacnejšie zvládnu v zahraničí, Sováci už nebudú zaujímaví.

To, na akú konečnú úroveň a dokedy sa má znížiť stav zamestnancov, je utajovaná informácia. Všetci sú pre istotu pripravení aj na krízový scenár v prípade ohlásenia hromadného prepúšťania. "Spoločnosť Yazaki je veľmi odhodlaná prispôsobiť zamestnanosť čo najprijateľnejším a najspoľahlivejším spôsobom," uzatvára firma v stanovisku.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Kutyil s.r.o.
20:35 Králi ulice
22:55 Dvojitý zásah
20:00 INKOGNITO
22:45 ŽREBOVANIE
22:55 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
20:00 Príbehy dvoch myší
20:30 Robošváb IV.
21:00 Sherm a jeho mikróby
20:15 NON-STOP
22:00 96 hodin
23:35 Oko v oblacích