Nevedia nájsť zamestnancov. Jeden zo zásadných zamestnávateľov na východe preto pomaly odchádza

Nevedia nájsť zamestnancov. Jeden zo zásadných zamestnávateľov na východe preto pomaly odchádza

MICHALOVCE / Niekedy to bolo úctyhodných 3500, teraz je to až o tisícku menej. Taký je stav pracovníkov u najväčšieho zamestnávateľa v Michalovciach a okolí. Spoločnosť Yazaki postupne prepúšťa a presúva výrobu do Rumunska. Miestni sa obávajú totálneho konca firmy, ako sa stalo už pred rokmi v Prievidzi.

Centrála firmy už prijala strategické rozhodnutie. Za presunom výroby je aj neochota ľudí pracovať za ponúkaný plat. "Rozhodlo sa o vyváženom delení výroby medzi Slovenskom a niektorým z ďalších závodov spoločnosti Yazaki vo východnej Európe," tak znie stanovisko firmy. Firma postupne prepúšťa a zároveň ľuďom nepredlžuje zmluvy. Budúcnosť vraj nie je ružová. Do Rumunska už previezli aj časť strojov a výrobných liniek.

"Spoločnosť Yazaki je nútená znížiť počet pracovných síl na stabilnú úroveň, čím celkovo ochráni výrobu v Michalovciach," tvrdí firma v stanovisku. Závod vyrába káblové zväzky pre luxusné automobily. Ide o mimoriadne namáhavú prácu. Ak ju lepšie a lacnejšie zvládnu v zahraničí, Sováci už nebudú zaujímaví.

To, na akú konečnú úroveň a dokedy sa má znížiť stav zamestnancov, je utajovaná informácia. Všetci sú pre istotu pripravení aj na krízový scenár v prípade ohlásenia hromadného prepúšťania. "Spoločnosť Yazaki je veľmi odhodlaná prispôsobiť zamestnanosť čo najprijateľnejším a najspoľahlivejším spôsobom," uzatvára firma v stanovisku.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:40 Kutyil s.r.o.
19:40 ŽREBOVANIE
19:45 Profesionáli II.
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Kosti IV.
19:10 Bob a Bobek králiky z klobúka
19:15 Sníček
19:35 Fix a Foxi
18:20 Philomena
20:15 Kouzelná orchidej
21:50 Krvavé peníze