Zatiahnuté
-0°
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Obrovský požiar univerzity v Košiciach
Zdielať na
Košice

Obrovský požiar univerzity v Košiciach

KOŠICE / Viac ako 30 hasičov zasahovalo pri požiari Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na ulici Dr. Kostlivého. Požiar vypukol v oblasti strechy budovy a zasiahol všetky 4 časti, pričom jedna z nich sa už prepadla.

Až do polnoci z piatka na sobotu likvidovali hasiči veľký požiar budovy Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika na rohu Moyzesovej a Kostlivého ulice v Košiciach. Uviedol to dôstojník operačného strediska košických hasičov Miroslav Kovaľ.

Zhorela strecha 

Zhorela strecha a oheň poškodil časť budovy. Z budovy evakuovali niekoľkých ľudí, no našťastie nikto neutrpel zranenia. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa a určí ju až vyšetrovanie. V sobotu by zhorenisko mala začať skúmať skupina expertov. Prípadom sa zaoberá aj polícia. Podľa odhadov predbežná škoda je milión až tri milióny eur.

Požiar vypukol v piatok pred šiestou večer na streche budovy a zasiahol všetky štyri časti. "Pri požiari zasahovalo 31 príslušníkov z HS Košice, Čaňa, Košice - Šaca a závodní hasiči zo ZHÚ U.S. Steel Košice s 12 ks hasičskej techniky. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam," informovala počas požiaru hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová. Likvidácia požiaru trvala takmer šesť hodín s 12 kusmi hasičskej techniky.

Na miesto prišiel aj minister Kažimír

Hovorkyňa univerzity Mária Hrehová uviedla, že zhorela celá strecha. Zatiaľ ale nevedia, k akým škodám došlo vo vnútri budovy a aký je jej technický stav. Potvrdila, že v sobotu príde na zhorenisko expertná skupina. Uviedla, že momentálne univerzita nemá dostatok informácií a až na ich základe sa rozhodne o ďalšom postupe.

Riaditeľka tlačového odboru ministerstva financií Alexandra Gogová informovala, na miesto požiaru prišiel v piatok večer aj minister financií Peter Kažimír. "Budúcu stredu na rokovaní vlády navrhnem, aby boli vyčlenené prostriedky na okamžité začatie rekonštrukčných prác budovy zasiahnutej požiarom," uviedol minister financií Peter Kažimír.

Súvisiace články