Zatiahnuté
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Jána Slotu znova obvinili z korupcie
Zdielať na

Jána Slotu znova obvinili z korupcie

BRATISLAVA / Trestne stíhanému bývalému šéfovi SNS a exprimátorovi Žiliny Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie z korupcie. Týka sa úplatku v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí Krajského súdu Žilina v roku 2013.

Pre TASR to uviedol vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Ešte v marci 2022 ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil zo zločinu prijímania úplatku spáchaného v spolupáchateľstve. Bolo to v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí žilinského krajského súdu o päť rokov predtým. "Po vykonaní ďalších procesných úkonov vyšetrovateľ 20. júla 2022 obvinenému vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku spáchaného formou pomoci," spresnil pre Slivka.

Zdôraznil, že prípravné konanie je neverejné. "Pretože v predmetnej veci naďalej prebiehajú naplánované vyšetrovacie úkony, nie je možné o danej veci poskytnúť bližšie informácie, nakoľko by ich zverejnením mohlo dôjsť k zmareniu vyšetrovania," dodal. Vyšetrovateľ NAKA na jar žiadal pre obvineného väzbu. Špecializovaný trestný súd v Pezinku Slotu prepustil zo zadržania na slobodu. Skonštatoval dôvody preventívnej väzby. Nahradil ju dohľadom probačného a mediačného úradníka. Najvyšší súd mu obmedzenia a povinnosti sprísnil elektronickým monitorovacím náramkom.

Reportáž z rozhodnutia súd ponechať Jána Slotu na slobode:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy