Vrátia NAKE spisy obratom späť? Denisa Saková hovorí o bezpečnostnom probléme krajiny

Vrátia NAKE spisy obratom späť? Denisa Saková hovorí o bezpečnostnom probléme krajiny

BRATISLAVA / Zásah inšpekčnej služby v NAKA rezonoval aj v relácii Na hrane. Minister obrany Jaroslav Naď z Oľano priznal, že ide o vážnu vec, ale zároveň tvrdí, že tu platí právny štát a aj tento zásah bol v súlade so zákonom. Podľa exministerky rezortu vnútra Denisy Sakovej z opozičného Hlasu pochybnosti vyvolávajú úniky zo živých prípadov. Tvrdí, že v polícií vládne chaos a anarchia.

Pôvodne malo ísť o 14 vyšetrovacích spisov k aktuálnym kauzám, v ktorých malo dôjsť k únikom. Podľa televízie JOJ sú to najmä prípady, ktoré spadajú pod elitný vyšetrovací tím s názvom Očistec. Podľa informácii, ktoré poskytol prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta má ísť iba o šesť spisov. Ani jeden z nich nemá byť spisom Vladimíra Pčolinského. Podľa vyjadrení Remetu jeho spis odmietla NAKA vydať.

"Zachytil som to, že niektorí aktéri sú vyrušení, že si zobrali tie spisy, lebo, samozrejme, môžu tam byť informácie, ktoré môžu viesť až k verejne známym osobám a k ich potenciálnej trestnej činnosti. Takže to môže byť citlivé, aj to je citlivé. Ale opäť platí tu nejaký právny štát," vyjadril sa k tomu minister obrany Jaroslav Naď.

Bývalá ministerka Denisa Saková si myslí, že to už začína byť bezpečnostný problém. "Ja sa teraz len pýtam, budúci týždeň, čo budeme zasa mať. Zasa vyšetrovatelia NAKA pôjdu zobrať spisy k vyšetrovateľom inšpekčnej služby. A toto je skutočne už vážny bezpečnostný problém, ktorý tu na Slovensku máme," komentovala aktuálnu situáciu Denisa Saková. 

Podľa ministra vnútra je ale jedine takýmto spôsobom možné vyvrátiť všetky pochybnosti. Tvrdí, že v rámci inšpekcie bol vytvorený tím, ktorý koná. "To nie je len o výpovediach nejakých kajúcnikov a tom, že si takto rozhodne nejaký vyšetrovateľ alebo prokurátor. Ale, že tam je niekoľko stupňov tej kontroly," konštatoval minister vnútra Roman Mikulec. Daniel Lipšic ale tvrdí, že odňatie živých spisov je precends. Generálny prokurátor zasa okamžite konal. Nariadil krajskému prokurátorovi zákonnosť a opodstatnenosť konania inšpekcie preskúmať. Okrem toho je otázne, či sa spisy obratom vrátia späť na NAKU.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:45 Nové bývanie
13:50 Na chalupe
14:50 Bez servítky
13:35 Simpsonovci V.
14:05 Simpsonovci V.
14:35 Simpsonovci V.
13:15 Kutyil s.r.o. II.
13:55 Prvé oddelenie
14:20 Prvé oddelenie
13:25 Rev a motoroví miláčikovia I.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Pat a Mat
13:15 Tygří oči
14:55 Štěstí jménem Lucky
16:35 Rivalky na hrazdě