Ministerka spravodlivosti Kolíková chce, aby boli sudcovia za pochybné rozsudky stíhaní

Ministerka spravodlivosti Kolíková chce, aby boli sudcovia za pochybné rozsudky stíhaní

BRATISLAVA / Sudcovia by mali byť za svoje pochybné rozsudky trestnoprávne stíhateľní. V Sobotných dialógoch RTVS to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Stratu imunity si podľa nej vyžaduje nedôvera verejnosti v justíciu a pochybenia súdnej moci, ktoré na jar vyvrcholili väzobným stíhaním viacerých sudcov vrátane Moniky Jankovskej.

Za ohýbanie práva by mohol sudcov podľa Kolíkovej návrhu stíhať špeciálny prokurátor v prípade, že na pochybenie v rozhodnutí poukáže iný sudca. Podľa Roberta Fica ide o návrat do komunistických čias.

"Ak sudca pri svojom rozhodovaní vybočí z akejkoľvek logiky a vynesie také rozhodnutie, ktoré vykazuje také znaky svojvôle, že je na mieste trestnoprávny postih, tak aby sme k tomu mali jasnú právnu úpravu a k tomu je aj nový trestný čin," uviedla ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková.


"Pre nás je jednoducho neakceptovateľné, aby sudcu bolo možné trestnoprávne stíhať za právny názor, to nie je jednoducho možné. My máme dnes v zákone trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa, ktorý dostatočne pokrýva všetky možné pripady," vyjadril sa predseda Smer-SD Robert Fico.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
17:25 Prepáč, si ženatý
19:45 Profesionáli
20:25 Hitman: Agent 47
18:55 Keby bolo keby 2
20:10 Myšlienky vraha
21:05 Myšlienky vraha
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:25 Líbat nevěstu zakázáno
20:15 Královna ledu
22:15 Město 44