Slováci spomínali na Jána a Martinu

Slováci spomínali na Jána a Martinu

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA/KOŠICE / Vo viacerých mestách na Slovensku sa konajú pietne spomienky na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Do hlavného mesta prišli na Námestie slobody, neďaleko úradu vlády, tisíce ľudí.

Na spomienku prišli aj rodičia Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej. Ľuďom sa neprihovorili, emotívne slová v ich mene prečítala herečka Táňa Pauhofová. Zlatica Kušnírová sa prihovorila ľuďom na spomienke na Námestí SNP. "Pozerali do hlavne pištole, nemohli sa ubrániť zoči voči vrahovi. Preto vás chcem poprosit, aby ste na nich nezabudli. Oni sa svojou nevinnou krvou zapísali do dejín Slovenska. Už to nikdy nedovoľme. Každý deň sme im to dlžní. Nech sa to nikomu viac nestane, čo im, čo nám. Zlo bude potrestané, dobro odmenené. Ďakujem, že na nich nezabúdate," uviedla Zlatica Kušnírová. 

Zhromaždenie sa konalo aj v Banskej Bystrici, kde prišli stovky ľudí nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo širokého okolia. Na úvod stretnutia prečítali organizátori list od rodičov Jána a Martiny a nasledovala minúta ticha. 

Zhromaždenie sa konalo aj v Košiciach pri Dolnej bráne. Tam sa začali protesty aj po vražde Jána a Martiny. Je to symbolické miesto, kde sa konali aj protesty počas Nežnej revolúcie. Ľudia, ktorí prišli na miesto pálili sviečky. 

Zhromaždenie bolo aj v Prahe:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 9-1-1
21:30 9-1-1: Texas
22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
20:25 Šesť dní, sedem nocí
22:35 Cesta za pomstou
00:30 Najlepšie svetové videá II.
21:00 Dr. House I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Daddy Cool
22:10 Plán útěku 2
23:55 Strážce spravedlnosti II.