Jasno
22°
Bratislava
Berta
2.7.2022
Pri Nových Zámkoch vznikla nelegálna skládka, odpad siaha do výšky dvoch metrov
Zdielať na
Slovensko

Pri Nových Zámkoch vznikla nelegálna skládka, odpad siaha do výšky dvoch metrov

Archívna reportáž

MAŇA / Bývalá ťažobná jama tehlárenskej hliny sa zmenila na nelegálnu skládku odpadu rôzneho druhu. Okolie je zavalené odpadom až do dvoch metrov nad zemou. Podľa prvotných odhadov sa ho tam nachádza niekoľko desaťtisíc ton.

Bývalá ťažobná jama tehlárenskej hliny v obci Maňa v okrese Nové Zámky sa v priebehu niekoľkých rokov zmenila na smetisko. "Priestor s rozlohou asi 300x60 metrov je do výšky približne dvoch metrov nad zemou celý zavezený rôznym odpadom," informovala polícia. Na nelegálnej skládke sa nachádza rôzny odpad -  napríklad obklady, toaleta, kýble ale aj komunálny odpad. O tom svedčí aj množstvo, ktoré sa tam nachádza. Zmiešaného odpadu zo stavieb a demolácií je tam asi 36 500 ton a komunálneho odpadu asi 500 ton. 

"Suma na likvidáciu tohto odpadu presiahne podľa predbežných informácií 1 600 000 eur. Polícia sa už touto vecou zaoberá. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie za zločin neoprávneného nakladania s odpadmi," informovala ďalej polícia. 

S čiernymi skládkami bojujú aj na východe Slovenska. Viac v reportáži TU:

Súvisiace články

Najčítanejšie