AUTENTICKÉ VIDEO zo záchrany dvojročného chlapčeka. Zamkol sa v aute, von sa už dostať nevedel

AUTENTICKÉ VIDEO zo záchrany dvojročného chlapčeka. Zamkol sa v aute, von sa už dostať nevedel

SNINA / Mne by sa to stať nemohlo. To si zrejme povedia mnohí z vás pri nasledujúcej reportáži. Pravda je taká, že deti vedia v sekunde narobiť problémy aj tým najstarostlivejším rodičom. Presvedčila sa o tom aj mladá mamička zo Sniny. Jej dvojročný syn sa sám zamkol v aute. Zasahovať museli hasiči, ktorí sa ukázali ako skutoční profesionáli. V texte nájdete aj autentické zábery zo záchrannej akcie.

Boli to sekundy. Dieťa zozadu preliezlo na miesto vodiča a kľúče chytilo do ruky, kým jeho mama vykladala nákup. "Sadol si, zatvoril dvere, ja som išla a on ťukol a už nevedel odomknúť a ostal tam," povedala chlapčekova mama.Zatiaľčo pre chlapčeka to bola hra, vystrašená mama už volala hasičov.

Pozrite si autentické video zo zásahu hasičov. 

Situácia sa zdramatizovala vo chvíli, keď dieťa kľúče otočilo a zasvietila palubovka. "Kľúče do vozidla boli v spínacej skrinke a hrozilo, že dieťa auto naštartuje," uviedol riaditeľ okresného riaditeľstva humenských hasičov Marek Pavlov. 

Hasiči preto požiadali vodiča, ktorý parkoval vedľa, aby auto posunul čo najbližšie. Zabránili by tak prípadnému pohybu, ak by sa chlapčekovi podarilo auto naštartovať. "Príslušníci sa snažili auto odomknúť špeciálnym náradím, ale všetky pokusy im uzamknuté dieťa znemožňovalo," dodal Pavlov. 

Počas záchrannej akcie sa snažili dieťa všemožne zabávať, aby sa nebálo. V aute už teplota stúpala, hasiči sa preto rozhodli pre radikálne riešenie. "Po súhlase majiteľky auta, rozbili zadné okno na dverách dieťa vybrali a odovzdali matke," povedal Pavlov. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

07:45 Labková patrola I.
08:25 PRÁZDNINY II.
09:25 PRÁZDNINY II.
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
09:25 NA CHALUPE
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
08:50 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
10:05 Najlepší hamburger na svete
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové