Slnečné lúče si našli cestu do zamrznutých kútov. Teploty lámu rekordy

Slnečné lúče si našli cestu do zamrznutých kútov. Teploty lámu rekordy

BRATISLAVA / Slnečné lúče vytlačili teplotu na Podunajskej nížine až na teplotný rekord. Aspoň podľa operatívnych údajov sa to tak javí. V Hurbanove bola dodnes najvyššia 13.3 °C z roku 1978, ale zatiaľ bolo v Hurbanove dnes 14.1°C.
Teplo je na celom Slovensku a aj na našich kopcoch, Teplý vzduch si jednoducho našiel cestu všade. Situácia sa nezmení ani na začiatku nového týždňa.
Aj v pondelok bude nad nami teplý vzduch a vysoký tlak. Do rána sa ochladí na 1 až -4°C, v dolinách bude do -6°C. Nad ránom sa začnú tvoriť hmly alebo sa zamračí nízkou oblačnosťou. Tá môže pretrvať ojedinele aj do popoludnia. Slnko začne hneď po svojom východe krátko po 7:00 hod naplno svietiť a teplota bude stúpať. Pondelkové maximum bude veľmi podobné tomu dnešnému, 8 až 13°C, pri hmle bude chladnejšie, od 3 do 8°C.

Aj  na horách bude teplo, v 1500 m bude zajtra od 6 do 10°C pri azúrovo modrej oblohe. 
V utorok oblasť vysokého tlaku zoslabne, ale stále bude ešte neštandardne teplo na dátum v kalendári. Maximálna teplota v utorok bude od 7 do 12°C, pri hmle bude okolo 5°C. Malo by pribudnúť lokalít s hmlou a nízkou oblačnosťou.
Situácia sa začne meniť v stredu. Od severozápadu začne pribúdať oblačnosť a na severe sa objavia aj zrážky. Začne naše počasie ovplyvňovať studené frontálne rozhranie. Zrána budú ešte hmly a aj denná teplota ešte bude bez podstatnej zmeny, od 7 do 12, pri hmle a na severe okolo 5°C. 
Naplno sa studený front prejaví v ďalších dňoch, aspoň tak sa podľa dnešných predpovedných modelov javí. Bude viac oblačnosti, objavia sa zrážky, najmä na severe a východe, ktoré môžu byť vo štvrtok počas dňa od asi 700 m zmiešané, prípadne snehové. Denná teplota bude od 5 do 10 , ale na severe bude studený vzduch cítiť viac, tam bude od 1 do 5°C. 
"Aj keď teplota dnes a aj v ďalších dňoch bude pripomínať jar, predsa len si musíme dať pozor na vpády studeného vzduchu, ktorý je na sever od nás. Samozrejme, že jar sa blíži, ale zatiaľ to vyzerá tak pozvoľna, pomaly," dodáva meteorologička Najlepšieho počasia Miriam Jarošová. 

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
07:40 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Súdna sieň
07:05 Súdna sieň
08:30 Dobrodruh
06:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
07:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
08:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
06:45 Zubor Pompík
06:55 Rapotáčik
07:05 Agi Bagi
05:10 Ztracený ráj
07:00 Mé potrhlé já
08:35 Kuchař srdcem