Vodičom, ktorí nechcú platiť za parkovanie, odzvonilo. Mestskí policajti dostali špeciálne vozidlo

Vodičom, ktorí nechcú platiť za parkovanie, odzvonilo. Mestskí policajti dostali špeciálne vozidlo

TRENČÍN / V Trenčíne si za parkovanie zaplatíte takmer v celom meste. Toto kontroverzné nariadenie platí už takmer dva roky. Stále sa nájdu špekulanti, ktorým sa za parkovanie platiť nechce. Mestskí policajti ale proti nim vytiahli silný tromf.

Doteraz boli mestskí policajti v Trenčíne schopní za deň skontrolovať platené parkovanie maximálne u 600 vozidiel. S tým je však koniec. Vďaka novému inteligentnému autu bude odhaľovanie neplatiacich vodičov oveľa efektívnejšie. "Vieme za ten istý čas skontrolovať niekoľkonásobne viac vozidiel, je to asi tisíc aut za hodinu," vyjadril sa  Peter Sedláček, poverený riadením Mestskej polície Trenčín.    

"V súčasnosti máme, čo sa týka regulovaného parkovania, k dispozícii 4400 parkovacích plôch. Tento počet chceme do budúcnosti zdvojnásobiť, a tak sa nám zíde efektívna kontrola,"  informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová. 

Vozidlo je vybavené šiestimi kamerami, ktoré snímajú evidenčné čísla. Vďaka umelej inteligencii sa na obrazovke ihneď zobrazia údaje o tom, či si vodič za parkovanie zaplatil alebo nie.  "Podľa našich informácií sme prvým mestom na Slovensku, ktoré disponuje takýmto typom vozidla s takou technológiou," poznamenala hovorkyňa mesta. Nie vždy sa to končí ale papučou. Ak skenovacie vozidlo natrafí na auto s nezaplateným parkovaním, vodiči si vo väčšine prípadov nájdu nalepené na okne predvolanie."Aby sa dostavili na mestskú políciu za účelom vyriešenia priestupku, alebo sa vozidlu založí papuča,"  vysvetlil Peter Sedláček. 

Špeciálne vozidlo stálo mesto 46 tisíc eur. Mesto si ale investíciu už teraz pochvaľuje. "Nebudeme musieť posilňovať mestskú políciu o ďalších členov," dodala hovorkyňa Ságová. "Budeme môcť tráviť menej času kontrolou parkovania, lebo naša práca je o množstve iných činností a úkonov," dodal Sedláček. 

Pokuty z Rakúska nemožno ignorovať. Ako postupovať sa dozviete v reportáži:  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Bohatá zima s JOJkou
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:55 ŽREBOVANIE
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Ja, Frankenstein
19:00 Kosti VIII.
20:10 Dr. House VII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:25 Ztracený ráj
20:15 Rodinná loupež
21:55 Pán Šanghaje