Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Kalamita na severe. Hasiči pomáhajú pri odstraňovaní snehu zo striech
Zdielať na

Kalamita na severe. Hasiči pomáhajú pri odstraňovaní snehu zo striech

Archívna reportáž

ORAVA, KYSUCE / Hasiči pomáhajú vo viacerých obciach na severnom Slovensku, ktoré zasiahla snehová kalamita.

V obci Skalité a Klokočov zasahujú pri odstraňovaní cencúľov a veľkého množstva snehu zo strechy základných škôl hasiči z Čadce, zo Záchrannej brigády v Žiline a dobrovoľní hasiči zo Skalitého. V obciach Oravská Lesná, Klokočov a Novoť sa spolupodieľajú na sprejazdňovaní cestných komunikácií, ktoré sú zasiahnuté veľkým množstvom snehu. Vo viacerých obciach na severnom Slovensku bola starostami obcí vyhlásená mimoriadna situácia, na výpomoc boli už v pondelok vyslaní hasiči z Dunajskej Stredy, Galanty, Trnavy, Prievidze, v utorok na výpomoc do postihnutých lokalít smerujú aj hasiči z Nitry.

"Polícia v súvislosti so zhoršenými poveternostnými podmienkami situáciu na cestách v Žilinskom kraji, najmä na hlavných cestných ťahoch, neustále, s maximálnym nasadením síl a prostriedkov, monitoruje a operatívne prijíma opatrenia za účelom bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Žiadame vodičov, aby pokiaľ to nie je nevyhnutné, sa na cestu nevydávali. Pokiaľ sa na cestu vyberiete, jazdite opatrne, buďte trpezlivý a pribaľte si do auta aj tekutiny a najmä majte v nádrži dostatok paliva. Polícia preto odporúča vodičom sledovať aktuálnu predpoveď počasia a nepodceňovať výstrahy," informuje hovorca žilinskej polície Radko Moravčík.

Treba počítať so zhustenou premávkou, či zdržaním. Ak je niekto viazaný časom, treba vyraziť na cestu skôr. Ideálnym spoločníkom na cestách v týchto dňoch je trpezlivosť a ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky

V súčasnej dobe evidujeme už viaceré dopravné kolízie. Je potrebné dodržiavať väčšie vzdialenosti medzi vozidlami a dôsledne rešpektovať pokyny policajtov, ktorí riadia a usmerňujú cestnú premávku. Hlavné cestné ťahy a horské prechody sú v Žilinskom kraji zatiaľ prejazdné s obmedzením. Na Makove evidujeme problémy s prejazdom kamiónov.

Situácia v Tatrách

Počasie dnes začalo po kratšej pauze opäť vystrájať aj pod Tatrami. A situácia sa stále zhoršuje. V teréne sú všetky možné stroje, ale aj napriek tomu je obrovským problémom udržať úseky zjazdné.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy