Kauzy politikov s kopírovaním záverečných prác končili v zahraničí demisiami. Danko na ňu dôvod nevidí

Kauzy politikov s kopírovaním záverečných prác končili v zahraničí demisiami. Danko na ňu dôvod nevidí

BRATISLAVA / Odpovedať na otázky okolo svojej záverečnej práce a získania titulu nemusí len Andrej Danko, ale aj mnoho zahraničných politikov. Práve pre takéto podozrenia sa v zahraničí politici vzdávali funkcie, vrátane postu prezidenta.

​Kauzu okolo rigoróznej práce Andreja Danka sleduje aj verejnosť v susednom Česku. Slovenského šéfa parlamentu nešetrili za jeho reakciu. "Čítal som to, videl som to. Argumentácia toho pána mi pripadala neuveriteľne trápna," povedal obyvateľ Brna. 


Podobné kauzy otriasli aj Českom. Tá posledná, z konca minulého roka mala úplne iný záver. Ministerka Malá totiž pre zhodu častí svojich prác odstúpila. Krátko po nej kvôli podobnej kauze, no pre bakalársku prácu, musel odísť aj český minister Petr Krčál. Funkciu musel zložiť aj český minister Kalvoda pre neoprávnené používanie titulu.

Ešte väčšiu kauzu, ktorá sa týkala prezidenta zažili v Maďarsku. Aj tam to skončilo jeho demisiou. "Odstúpil niekoľko dní po tom, ako mu akademický senát odobral titul. Vo svojej 215 stránkovej práci mal opísať podľa maďarských médií až 180 strán práce bulharského športového historika," povedal  spravodajca pre Maďarsko a Slovensko Ivan Vilček. 

Na Slovensku už opozícia vyzvala Andreja Danka na odstúpenie, on na to dôvod nevidí. Bývalý politik Milan Kňažko hovorí o zodpovednosti celej vládnej koalície. "Zvykli sme sa smiať sa, ale toto je vážna vec. Danko nemá čo robiť v tejto funkcii. Tí, ktorí to akceptujú sa stávajú takými, ako je on. Mám na mysli jeho koaličných partnerov," uviedol Kňažko.

Andrej Danko si stojí za tým, že na demisiu nie je dôvod.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
19:55 ŽREBOVANIE
17:00 Amerika má talent XII.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
18:00 Máša a medveď III.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti II.
17:00 Pozlátko Hollywoodu
18:30 Kouzlo Vánoc
20:15 Chatrč