Poslanci na výbore riešili voľbu policajného prezidenta

Poslanci na výbore riešili voľbu policajného prezidenta

BRATISLAVA / Rokovaniu Národnej rady predchádzali stretnutia poslancov vo viacerých parlamentných výboroch. Poslanci na branno-bezpečnostnom výbore riešili voľbu policajného prezidenta. Padli aj slová o udalostiach na Ukrajine.

Rokovanie parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť trvalo iba sedem minút. Poslanci mali totiž na stole na prerokovanie iba jediný bod. Voľba a odvolávanie budúceho policajného prezidenta. 

Tento bod programu poslanci napokon schválili. Spor spočíval v tom, že pri voľbe policajného prezidenta je potrebná nadpolovičná väčšina poslancov z parlamentného výboru, kým pri odvolávaní sú to tri pätiny. To sa nepáčilo opozícii, tí navrhli, aby to bolo rovnako v oboch prípadoch, čiže potreba nadpolovičnej väčšiny aj pri voľbe, aj pri odolávaní. 

Už na predošlom rokovaní výboru tento návrh prešiel. To sa ale nepáčilo poslancom strany Smer-SD. Dohodli sa preto, že o tom budú rokovať ešte na pléne. Predseda Anton Hrnko si myslí, že v ďalšom hlasovaní bude koalícia jednotná.

Pred rokovaním výboru navrhol opozičný poslanec Gábor Grendel, aby bol do parlamentu zavolaný minister obrany a ministerka vnútra, aby povedali poslancom, ako vidia aktuálne dianie na Ukrajine. Tento návrh bol zamietnutý. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 Detektív z Hongkongu
23:00 Očista: Volebný rok
01:00 Za nepriateľskou líniou 2
20:10 Heker
22:55 Bohatá zima s JOJkou
23:00 Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah
21:00 Myšlienky vraha III.
22:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
21:30 Sam a Max
20:15 Lion
22:20 Gunman: Muž na odstřel
00:10 Špión, který mi dal kopačky