Zatiahnuté, dažďové prehánky
14°
Bratislava
Vieroslava
30.3.2023
Dôchodcom zvýšia vianočný príspevok
Zdielať na

Dôchodcom zvýšia vianočný príspevok

Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA / Aj na tohtoročné Vianoce dostanú dôchodcovia príspevok. Sociálna poisťovňa ohlásila jednorázové zvýšenie, veľa darčekov zaň ale seniori zrejme nekúpia.

Vianočný príspevok s jednorazovým zvýšením vyplatí Sociálna poisťovňa aj koncom tohto roka maximálne vo výške 100 eur. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

ad

Maximálny príspevok 

Maximálny vianočný príspevok bude rovnako ako v minulých rokoch 87,26 eura a dostanú ho tí dôchodcovia, ktorí poberajú dôchodok najviac 205,07 eura mesačne. Poberateľom dôchodkov od 205,08 eura do 572,40 eura mesačne bude patriť vianočný príspevok podľa sumy vyplácaného dôchodku v rozpätí od 87,26 eura do 21,15 eura.

Jednorázové zvýšenie 

Ak dôchodok alebo úhrn všetkých dôchodkov bez ohľadu na to, kto je ich platiteľom, nepresiahne dvojnásobok sumy životného minima, teda 410,14 eura mesačne, vianočný príspevok poisťovňa aj v tomto roku vyplatí v sume zvýšenej o jednorazové zvýšenie 12,74 eura.

"Vianočný príspevok s jednorazovým zvýšením v roku 2018 tak bude vyplatený maximálne v sume 100 eur," uviedol Višváder. O jeho vyplatenie netreba Sociálnu poisťovňu žiadať, vyplatí ho automaticky všetkým, ktorým naň vznikne nárok.

Pozrite si archívnu reportáž o vianočných príspevkoch v roku 2017: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy