Šéf slovenských Nočných vlkov dostal od ministerstva pokutu 33-tisíc eur

29.08.2018 13:54 Noviny.sk Slovensko

Šéf slovenských Nočných vlkov dostal od ministerstva pokutu 33-tisíc eur

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Ministerstvo hospodárstva mesiac kontrolovalo bývalú inseminačnú stanicu v Dolnej Krupej, kde si vybudovali svoju európsku základňu kontroverzní Noční vlci. Dôvodom bolo, že do jej priestorov zakladateľ slovenskej odnože spomínaného ruského motorkárskeho klubu Jozef Hambálek so svojím združením dobrovoľných hasičov navozil vyradenú ťažkú bojovú techniku. Ako dnes uviedol portál Aktuality.sk, neinformoval však o tom ministerstvo. Za nesplnenie si zákonnej povinnosti dostal Hambálek pokutu 33 tisíc eur, ktorú prijal a chce ju uhrádzať formou splátok.

​Zakladateľ slovenskej odnože ruského motorkárskeho klubu Noční vlci Jozef Hambálek dostal vysokú pokutu a chce ju uhrádzať formou splátok, informuje o tom portál aktuality.sk.

Bývalá inseminačná stanica v Dolnej Krupej pri Trnave, kde si vybudovali svoju európsku základňu kontroverzní Noční vlci, bola posledné týždne pod drobnohľadom ministerstva hospodárstva.

Šéf vlkov na Slovensku Hambálek, ktorý je známy exministra vnútra Roberta Kaliňáka, tam totiž so svojím združením dobrovoľných hasičov navozil vyradenú ťažkú bojovú techniku, medzi ktorou bol aj tank. Po mesiaci kontrolovania ministerstvo hospodárstva vyrubilo Hambálkovi vysokú pokutu, bude musieť zaplatiť 33-tisíc eur.

Neinformoval o vojenskej technike

"Ministerstvo hospodárstva SR uložilo zberateľovi znehodnotených výrobkov obranného priemyslu Jozefovi H. pokutu vo výške 33 200 eur. Dôvodom je, že si nesplnil zákonnú povinnosť písomne informovať ministerstvo o kategóriách, typoch a množstve znehodnotených výrobkov obranného priemyslu, ktoré vlastní, vrátane miesta ich uloženia. Mal tak urobiť vždy do 25. dňa po uplynutí kalendárneho štvrťroka. Jozef H. s pokutou súhlasil a požiadal rezort o možnosť splátkového kalendára." uviedol pre TV JOJ hovorca ministerstva hospodárstva Maroš Stano.

Hambálek podľa ministerstva s pokutou súhlasil a požiadal o splátkový kalendár. Podľa informácii portálu aktuality sk, by mu mali splácanie pokuty po menších čiastkach schváliť. Hambálka začali kontrolovať ešte v júli. Do areálu v Dolnej Krupej totiž navozil viacero kusov vyradenej ťažkej vojenskej techniky.

Cvičili tam branci

Niektoré kusy mu poskytol aj Vojenský historický ústav, ktorý patrí pod ministerstvo obrany. Šéf rezortu Peter Gajdoš preto odvolal riaditeľa ústavu Miloslava Čaploviča. Ministerstvo zároveň požiadalo, aby mu požičané tanky a obrnené transportéry vrátili.

V areáli na vyradenej technike cvičili aj Slovenskí branci. Polícia, ktorá Hambálka preverovala konštatovala, že nič nespáchal. Hambálek má dobré vzťahy aj s bývalým dlhoročným ministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Spoločne chodievali jazdiť na motorkách. Zastal sa ho aj nový policajný prezident Milan Lučanský s tým, že prerába vyradené vojenské transportéry na hasičské a potom ich poskytuje záchranárom.

Hambálek sa vyhrážal novinárom

Rozruch okolo európskeho sídla ruského prokremeľského motorkárskeho klubu Noční Vlci na pozemku slovenského podnikateľa neutícha, naopak. Tím Rádia Slobodná Európa sa dostal do konfliktu s majiteľom pozemku. Tomu sa nepáčilo, že nakrúcali s pomocou lietajúceho dronu. A podľa záznamu sa im vyhrážal, že si pôjde vziať zbraň. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, SITA, Aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:35 Rodinné záležitosti
12:00 NOVINY O 12:00
12:45 TOP STAR
11:10 MacGyver
12:35 Fórky, vtipky XXVIII.
13:05 Simpsonovci XXI.
10:30 Klamári I.
11:45 Kravaťáci VII.
12:45 Titanic: Krv a oceľ
11:20 Fix a Foxi II.
11:45 Timothy ide do školy
12:00 Oskar v balóne
09:55 Příběh jedné jízdy
11:55 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
13:35 Ztracená dívka