Rozšírenie osýpok do Trebišova neberú hygienici na ľahkú váhu. Začali okamžite očkovať

Rozšírenie osýpok do Trebišova neberú hygienici na ľahkú váhu. Začali okamžite očkovať

TREBIŠOV / Hrozba zavlečenia epidémie osýpok aj do časti Trebišova spôsobila medzi hygienikmi poplach. Ešte v piatok sa tu totiž vyskytol podozrivý prípad nákazy, preto museli ihneď reagovať. Vydali rozhodnutie o povinnom zaočkovaní detí vo veku od šiestich mesiacov do 10 rokov. Termín realizácie - ihneď, bez omeškania.

Nikto neberie opatrenia na ľahkú váhu. Už počas víkendu zvolávali ľudí, aby sa dostavili k lekárom. Pracovníci, ktorí pôsobia v osade, dostali presné zoznamy osôb, ktoré sa nachádzajú v rizikovej vekovej kategórii. Osobne ich navštívili a poučili ich o nariadení okamžite navštíviť so svojimi deťmi ambulanciu lekára. Prebiehala podrobná kontrola histórie očkovania. "Brali sme kartičky, dávali sme doktorke a ona všetko kontrolovala, ako má byť. Kto mal ísť na očkovanie, tak som dnu kartičku nechal a zvyšok som poslal preč, že už boli očkovaní," povedal Ladislav Maľar z rómskej poriadkovej služby v Trebišove. 

Najpočetnejšou skupinou zaočkovaných detí bola veková kategória od šiestich do 15 mesiacov. Ide totiž o obdobie, v ktorom sa novorodenci za bežných podmienok ešte neočkujú. Hygienici sa rozhodli znížiť hranicu pre očkovanie z dôvodu častej nákazlivosti osôb na osýpky v tomto veku, ako aj vážnych komplikácií súvisiacich s infekciou.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Dr. Dokonalý
07:20 Panelák VIII.
05:05 Súdna sieň
05:45 Dovidenia, stará mama! II.
06:20 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Red Dog - psí legenda
07:05 Za hranici
08:55 Skoro dospělá