K zoznamu podozrivých čísel pribudli ďalšie! Nezdvíhať a nevolať naspäť

17.05.2018 12:22 Noviny.sk Slovensko

K zoznamu podozrivých čísel pribudli ďalšie! Nezdvíhať a nevolať naspäť

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Podozrivé telefónne čísla sú späť. Zákazníkom slovenských mobilných operátorov opäť vyzváňajú telefóny s pravdepodobne podvodníckymi číslami. Po ich zdvihnutí môžu čísla na vašej faktúre poriadne vyskočiť.

 Už po niekoľkýkrát v tomto roku sa opakuje prípad, že mobilné telefóny mnohých Slovákov začnú vyzváňať a na displeji sa zobrazí neznáme číslo. Vo väčšine prípadov ide o medzištátny hovor, ktorý vás po jeho zdvihnutí môže vyjsť naozaj draho. Každý prípad je odlišný. Niekedy telefón len pár krát zazvoní, inokedy sa ozve aj nejaký hlas z druhej strany. 

Kým v marci strašilo Slovákov vyzváňanie čísla so srbskou predvoľbou, tentokrát ide opäť o predvoľbu, ktorá nie je priradená žiadnemu štátu. Ak prichádzajúci hovor na vašom mobilnom telefóne začína predvoľbou +882, ide o mobilného operátora Thuraya, ktorý pochádza ,z doteraz nezistenej, arabskej krajiny. Druhou predvoľbou, ktorá nemá priradenú krajinu je +881. Tá patrí Globálnemu satelitnému telefónnemu systému. 

Hovory s predvoľbou +882 sa vyskytli už pred 10 rokmi a podľa portálu sme.sk išlo o telefonáty spájané cez satelit, čo ich mnohonásobne predražovalo, pričom spoplatnené mohlo byť už prijatie hovoru. Ak by ste zavolali naspäť, išlo by o ešte vyššiu sumu.   

​Okrem už v minulosti spomínaných predvolieb, sa objavili aj dve nové. Predvoľba +48 by mala podľa informácií patriť práve Poľsku. Aj napriek tomu, že ide o krajinu susediacu so Slovenskom, neodporúča sa tieto prichádzajúce hovory prijímať. Spoplatnenie hovoru tu môže byť tiež vysoké. Druhou, novou predvoľbou je +677, ktorá je pridelená Šalamúnskym ostrovom. 

Polícia SR a mobilní operátori ale vo všeobecnosti upozorňujú, aby prichádzajúce hovory s podozrivou predvoľbou ostali radšej ignorované. 

Pozrite si archívnu reportáž o prípadoch z minulosti:  

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:15 Panelák
06:00 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:25 Angelika
07:25 Růžový a černý
09:20 Slunce, seno, erotika