Diplom, ktorý má rovnakú váhu ako ten z Oxfordu. Slovenská univerzita získala akreditáciu

Diplom, ktorý má rovnakú váhu ako ten z Oxfordu. Slovenská univerzita získala akreditáciu

BRATISLAVA / Aj na Slovensku máme univerzitu, ktorej diplom má v zahraničí rovnakú váhu ako dipol tamojších univerzít. Udelenie akreditácie bol zdĺhavý a veľmi detailný proces. Pre Fakultu informatiky Slovenskej technickej univerzity to znamená, že jej absolventov vnímajú ako rovnocenných kolegov prakticky v celom anglicky hovoriacom svete.

Jediná slovenská fakulta ktorá sa venuje výhradne informačným technológiám oslavuje tento rok 15. narodeniny. A ako darček dostala medzinárodnú profesijnú akreditáciu, podobnú, akú má aj Cambridge či Oxford.

"Ide o jednu z veľmi náročných medzinárodných akreditácií študijných programov vysokoškolského štúdia v inžinierstve a technológiách. V IT segmente takéto na Slovensku nemáme," hovorí rektor univerzity, Robert Redhammer. Prvenstvom sa nepýšia iba u nás, ani Česko takúto akreditáciu nemá.

Zdĺhavý proces

"Výhodou to môže byť, keby som išiel do zahraničia. Keď je jasné, že to akreditovala britská komisia, môže to veľmi pomôcť v životopise," usudzuje študent. Pre profesorov bolo motiváciou aj to, aby dokázali, že aj na Slovensku máme kvalitu vyučovania porovnateľnú s tou zahraničnou. Celý proces trval 17 mesiacov. 

Vysoké hodnotenie

Britská komisia si vyžiadala viac ako 3300 dokumentov a ich delegácia prišla aj do Bratislavy preskúmať veci na vlastné oči a uši. "Hodnotili 84 kategórií, v 80. sme boli vyhodnotení na najvyššej možnej úrovni," uvádza dekanka Mária Bieliková.

Pozrite si rebríček najlepších univerzít a fakúlt na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - CELEBRITNÁ VÝZVA
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Simpsonovci III.
18:45 Kutyil s.r.o. II.
19:30 TIPOS INFO
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Kosti V.
18:35 Bolek a Lolek sa hrajú
18:45 Myšiak Anatole
19:10 Bob a Bobek králiky z klobúka
18:30 Rodinná loupež
20:15 Absurdistán
21:50 Za borovicovým hájem