Nielen Pjongčang hostí olympiádu. Športovou slávnosťou žije aj Jasná

Nielen Pjongčang hostí olympiádu. Športovou slávnosťou žije aj Jasná

JASNÁ / Do najväčšieho slovenského zimného strediska v Jasnej v Nízkych Tatrách sa preniesla olympijská atmosféra, a to práve v čase, kedy sa v juhokórejskom Pjongčangu začínali XXIII. zimné olympijské hry.

Pod Chopkom, kde prebiehal aj svetový pohár v zjazdovom lyžovaní žien, sa v piatok podvečer rozhorel olympijský oheň a vznikla tam unikátna aréna olympijského tímu. Na slávnostnom večernom ceremoniáli nechýbali ani naši významní športovci. Ľudia sa zabávali na snehu pri hudbe známych kapiel, k slovu sa dostal aj folklór, či módna prehliadka, a nechýbal umelecký ľadový trón pre víťazov.

Michal Martikán, niekoľkonásobný olympijský víťaz a majster sveta vo vodnom slalome, slávnostne zniesol z Chopku olympijskú pochodeň. Naši významní športovci odkazujú do ďalekej Ázie našim reprezentantom všeličo. "Ja som už bol na piatich a je to fantastický pocit a verím, že naši budú taký zažívať v Pjongčangu a držím im palce," povedal vodácky olympionik Michal Martikán. "Je to vlastne vrchol, čoho sa môžu športovci zúčastniť a ja by som im prial hlavne veľa zdravia, šťastia," zaželal Ladislav Škantár, olympionik vo vodnom slalome. "Veľa športových úspechov, lebo myslím, že každý, ktorý tam išiel si to zaslúžil," zaželala vodácka olympionička Jana Dukátová. A napokon uzavrel zlatý chodec Matej Tóth: "A možno taký odkaz, nech nám spôsobia radosť".

V programe vystúpil aj folklórny súbor SĽUK alebo legendárna Tublatanka. Zábava sa ale jedným večerom v Jasnej neskončila. "Od 11. do 25. februára je v Jasnej otvorený Olympik park, okrem tradičného lyžovania, kde si všetci môžu vyskúšať sánkársku trať, slalomovú trať a snoubording," prezradila Zuzana Fabiánová, hovorkyňa TMR.

Pozrite si archívnu reportáž o lanovkách v Jasnej:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 Profesionáli VII.
08:55 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
07:00 Kutyil s.r.o. II.
08:05 Panelák
09:30 Dr. Dokonalý
07:10 Agi Bagi II.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
05:50 Ohňostroj lásky
07:25 Skleněný zámek
09:40 Pozlátko Hollywoodu