Ľad z kamióna mu rozbil čelné sklo. Vinník je neznámy

Ľad z kamióna mu rozbil čelné sklo. Vinník je neznámy

POPRAD / Šok v tuneli Branisko zažil Peter z Popradu. Z oprotiidúceho kamióna spadol kus ľadu a rozbil čelné sklo na dodávke, ktorú šoféroval. Vinník je neznámy.

Peter po incidente v tuneli zastavil a volal pomoc. Po tom, ako mu na čelné sklo spadol kus ľadu, mal interiér plný črepín a rozbité čelné sklo. 

Kamionista, ktorému ľad na Petrovo auto spadlo pokračoval v ceste ďalej. Peter si myslel, že vinníka policajti rýchlo nájdu, v tuneli sú totiž kamery. "Bolo mi povedané, že ŠPZ nevedia z kamióna nájsť a zaostriť. Dosť ma to šokovalo," uviedol. 

"Vzhľadom k tomu, že kamerový systém nie je navrhnutý na identifikačné účely a kamery osadené v tuneli Branisko majú charakter priemyselných kamier, nebolo možné, ani prakticky nie je možné čítať evidenčné čísla vozidiel, ktoré premávajú v tuneli," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik.

Prípadov, ako je ten Petrov je na Slovensku viac. Tvrdé slová padajú aj na kamionistov. "Podľa zákona o cestnej premávke je vodič pred jazdou povinný odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť," uviedol Džobanik. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:55 Prvé oddelenie
06:15 Prvé oddelenie
06:35 Súdna sieň
05:30 Ochranca IV.
07:25 Panelák
08:45 Nákupné maniačky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Macko Uško
05:55 Kouzlo Vánoc
07:40 Loď lásky
09:30 Otcové a dcery