Zatiahnuté
17°
Bratislava
Zdenka
23.9.2023
Policajti strážia konope, vyrástlo v kvetináči v centre Bratislavy
Zdielať na

Policajti strážia konope, vyrástlo v kvetináči v centre Bratislavy

BRATISLAVA / V kvetináčoch v centre Bratislavy si ľudia všimli rastlinky konope. Nešlo o rastlinu známu ako marihuana, ale o druh, ktorý sa u nás bežne pestoval a nemá žiadne psychotropné účinky. Kvetináče na Trnavskom mýte napriek tomu strážia policajti.

Rastlina rastie vo viacerých kvetináčoch priamo v centre Bratislavy, na frekventovanom mieste neďaleko tržnice na Trnavskom mýte.

Cannabis rudealis

"Marihuana, si myslím ja, ale nie som o tom presvedčená," odhaduje okoloidúca Bratislavčanka. Pravdepodobne však nejde o snahu nejakého pestovateľa "trávy".

"Usudzujem, podľa znakov, ktoré som mal možnosť vidieť, že to nebude  konopa, ktorá sa pestuje na halucinogénne účely, ale tá, ktorá sa u nás prirodzene vyskytuje, čiže konopa rumisková, cannabis ruderalis," povedal botanik Pavol Mereďa.

DLA

Policajti ako stráž

Semienka mohli byť už v pôde, do ktorej vysadili okrasné dreviny. Netrvalo dlho, kým na seba upútala pozornosť mužov zákona. "Akékoľvek pestovanie rastlín rodu cannabis je zakázané, ak samozrejme nejde o určité účely výskumu, vedy, a podobne," hovorí expertka na trestné právo Lucia Kuriľovská.

Téme sa venuje redaktor Daniel Levický Archleb:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy