Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Nikto nechce vláde priznať žiadnu zásluhu, sťažuje sa Fico
Zdielať na

Nikto nechce vláde priznať žiadnu zásluhu, sťažuje sa Fico

BRATISLAVA / Keď je na Slovensku zle, tak vždy je na vine vláda Roberta Fica a keď je dobre, tak jej nikto nechce priznať žiadnu zásluhu. Povedal to predseda vlády Robert Fico v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Premiér tak reagoval na výsledky, v ktorých Slovensko zaznamenalo najsilnejší ekonomický rast v rámci krajín eurozóny. Podľa neho to ale nie je len zásluhou vlády.

"Je to mierne oživenie v rámci Európskej únie a v eurozóne, a to pomáha aj Slovensku, pretože Slovensko je šiesta najotvorenejšia ekonomika na svete. Z toho dôvodu, ak k tomu pridáme rôzne podporné aktivity zo strany vlády, tak vyšlo, že Slovensko má dnes naozaj najvyšší hospodársky rast v eurozóne. Sú predpoklady, že tento rast bude pokračovať aj v roku 2016," hovorí Fico a tvrdí, že by mal by byť dokonca najvyšší v celej Európskej únii.

Stabilita

"Darí sa nám držať pri tomto hospodárskom raste pod kontrolou aj verejné financie, pretože deficit je bezpečne pod troma percentami a máme aj klesajúcu tendenciu verejného dlhu aj klesajúcu tendenciu nezamestnanosti. Plus vytvárame aj nové pracovné miesta," uviedol predseda vlády s tým, že sme politicky stabilná krajina, a to ekonomicky aj finančne.

"Verím, že robíme veľa aj v sociálnej oblasti," zhodnotil a pripomenul, že spôsob, ako ľuďom ukázať, že sa vláde darí, je niekoľko. "Bez toho, aby sme krajinu zadlžovali, aby sme zvyšovali deficit, s tým, že máme najvyšší hospodársky rast a klesá nám nezamestnanosť, má vláda aj financie na to, aby mohla ísť do opatrení, na ktoré by inak nemala," vymenoval.

Životná úroveň

Ekonomický rast vidí aj opozícia, ale má iné výhrady. "My si myslíme, že sa nerobia systémové riešenia. Sú to populistické riešenia. Či už rozdávanie v rámci sociálnych balíčkov. Pre mňa základným kritériom hodnotenia, či sa ľudia majú dobre a či cítia hospodársky rast, je ich pocit. A ich pocit nie je najlepší," spomenul v nedeľu v politickej relácii predseda strany MOST-HÍD Béla Bugár.

Ako uviedol, materiál ministra práce a sociálnych vecí hovorí o tom, že len päť percent občanov hovorí, že ich životná úroveň je lepšia. Dokonca, deväťdesiatpäť percent ľudí tvrdí, že aby sa mali lepšie, musí nájsť známeho na vyšších úrovniach.

Keď slovenská vláda veľkolepo oznámila, kto všetko bude môcť jazdiť vlakmi zadarmo, stretla sa s veľkou vlnou kritiky. Umožnila takto cestovať študentom a dôchodcom nielen zo Slovenska, ale aj z iných krajín Európskej únie. Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy