Zatiahnuté
16°
Bratislava
Ela
24.5.2024
Šimečka zostáva predsedom PS. Vo voľbách nemal protikandidáta
Zdielať na

Šimečka zostáva predsedom PS. Vo voľbách nemal protikandidáta

Google News Button Sledovať správy

KOŠICE / Snem hnutia v Košiciach v sobotu 4. mája opätovne zvolil za predsedu Michala Šimečku. Zostáva tak lídrom strany Progresívne Slovensko. Vo voľbách protikandidáta nemal. Podporu mu vyjadrilo 155 zo 161 hlasujúcich delegátov. 

Predstavil plán na budúce voľby

Lídrom PS je Šimečka od mája 2022, najsilnejšie opozičné hnutie bude viesť ďalšie dva roky. Na sneme predstavil plán, ako chce poraziť v budúcich parlamentných voľbách Smer-SD a vymeniť vládu premiéra Roberta Fica. Cesta podľa neho vedie prostredníctvom regiónov, rastu hnutia, nových akvizícií a prístupnejšieho ekonomického aj sociálneho programu pre širší okruh voličov. "Toto je hlavná úloha pred PS - vyhrať voľby, zostaviť vládu a vrátiť Slovensku nádej na budúcnosť. Tejto úlohe chcem venovať celú svoju energiu a každý deň na poste predsedu PS," uviedol Šimečka.

Na sneme sa dohodli aj na tom, že PS začne zapúšťať korene vo všetkých regiónoch a budovať centrá. "Už nechcem, aby sa stalo to, že niekde na Slovensku sú mestá a obce, kde nikdy nevideli progresívneho politika," dodal Šimečka. 

Dôležité sú eurovoľby

Najbližším cieľom PS bude podľa lídra hnutia vyhrať júnové voľby do Európskeho parlamentu. PS by sa zároveň malo posilniť o výrazné regionálne osobnosti, úspešných komunálnych politikov a odborníkov. Do budúcna chce Šimečka spolu s expremiérom Ľudovítom Ódorom dohliadať na tvorbu nového ekonomického a sociálneho programu hnutia. Dôraz kladie aj na empatickejšiu komunikáciu so širším okruhom voličov, ktorých chce hnutie osloviť. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy