Choroba, nechoroba, cigaretku si dal. Trnka je na PN, ale niektoré aktivity si neodpustil

Choroba, nechoroba, cigaretku si dal. Trnka je na PN, ale niektoré aktivity si neodpustil

BRATISLAVA / Choroba, nechoroba, cigaretku si neodpustil. Dobroslav Trnka je práceneschopný približne od zverejnenia nahrávky, v ktorej ho Marián Kočner takpovediac zvozil za to, že mal kšeftovať s nahrávkou Gorily. V pondelok sme sa ním preto opäť snažili spojiť. A aj otvoril dvere, no rozprávať sa s televíziou JOJ odmietol.

Vulgárnymi slovami Kočner podľa zverejnej nahrávky častoval bývalého generálneho prokurátora. Odvtedy novinári zháňajú jeho reakciu, no odpoveďou je zväčša to, že je na PN. Televízia JOJ sa s ním opakovane snažila stretnúť, no bezvýsledne. Dnes TV JOJ otvoril dvere, ale keď uvidel televízny štáb, hneď i zatvoril. Neskôr sme ho ešte videli pri obľúbenej cigarete, ktorá si neodpustil ani počas maródky. Na futbalovom ihrisku v Hamuliakove si cez víkend miestny šiestoligový tím zmeral sily s bratislavským Kozmosom. No a zápas si podľa informácií televízie JOJ nenechal újsť ani bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Toho času, práceneschopný.

​Trnka, keďže je na PN sa má mimo lekárom určených vychádzok zdržiavať u seba doma. "U pána JUDr. Trnku bola kontrola dodržiavania liečebného režimu vykonaná dňa 25. októbra 2019. Porušenie liečebného režimu nebolo zistené," píše sa v stanovisku Sociálnej poisťovne. 

Trnku sa tentokrát zastali miestni futbalisti. Mimo kamery kapitán tamojšieho mužstva povedal, že Trnka samotný zápas nesledoval z tribúny, ale zo svojho domu. To je aj možné, pretože býva hneď vedľa ihriska. No podľa Richarda Sulíka by Trnka mal sedieť niekde inde. "Mám podozrenie, že v prípade pána Trnku viacero dôvodov je opodstatnených a preto si myslím, určite by mal sedieť vo vyšetrovacej väzbe. A tam by mal byť vypočúvaný," povedal Richard Sulík, predseda SaS. "V súčasnom štádiu trestného stíhania nebudeme poskytovať bližšie informácie ku konkrétnym procesným úkonom v trestnom konaní," vyjadrila sa prostredníctvom stanoviska Generálna prokuratúra SR. 

Dobroslav Trnka má momentálne pozastavenú činnosť, či už má na Generálnej prokuratúre definitívne odpískané, by sme sa mohli dozvedieť už v najbližšej dobe.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:05 INKOGNITO
05:25 Prvé oddelenie
05:45 Kixšou
05:10 Dovidenia, stará mama! II.
05:45 Dovidenia, stará mama! II.
06:30 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:15 I pro lásku se zabíjí
08:25 On je fakt boží!
10:15 Hostitel