Prezidentka Čaputová si vo Francúzsku uctila pamiatku slovenského velikána Milana Rastislava Štefánika

Prezidentka Čaputová si vo Francúzsku uctila pamiatku slovenského velikána Milana Rastislava Štefánika

PARÍŽ / Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok popoludní vrátila z oficiálnej dvojdňovej návštevy Francúzska. Po včerajšom rokovaní s tamojším prezidentom Emmanuelom Macronom mala dnes naplánovaný len krátky dopoludňajší program. Návštevu pamätihodností Paríža však nestihla. Preto sa tam chce v budúcnosti vrátiť už ako turistka.

Štyridsať minútový rozhovor pre denník Le Monde, tak vo štvrtok začal jej posledný deň v Paríži. Francúzsky denník sa zaujímal najmä o to, čo si včera povedali s Emanuelom Macronom. 

"Zhodli sme sa na tom, že ak má byť Európska únia úspešný projekt, musíme sa sústrediť na jej dobudovanie a nie na jej rozklad alebo deštrukciu," približuje prezidentka Zuzana Čaputová. 

Následne sa presunula do mesta Meudon, kde si pri pamätníku Štefánika v areáli observatória uctila pamiatku tohto slovenského velikána, Štefánik tu pôsobil ako astronóm. Aj včera, vo vyhlásení v Elyzejskom paláci, spomínala jeho odkaz. 

Vo štvrtok sa teploty vyšplhali k štyridsiatke a aj napriek tomu prišla prezidentka v saku. Nielen francúzsky štýl ale práve avizovaná horúčava viedli vraj Zuzanu Čaputovú k včerajšiemu toľko diskutovanému účesu. "Dokonca som zmiatla aj členov mojej rodiny, lebo brat mi písal, či som ostrihaná," pousmiala sa slovenská prezidentka. 

Reagovala aj na výčitky poslanca SNS Antona Hrnka, ktorý vraj od jej prejavu očakával viac a bol by vraj aj kritický. "Ja rozumiem, že pán Hrnko má svoje predstavy o tom, čo by som mala povedať, napriek tomu sa však budem držať svojich myšlienok," poznamenala prezidentka Čaputová. 

Viac záberov z dopoludňajšieho programu prezidentky Čaputovej vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 V siedmom nebi
15:00 Súdna sieň
16:20 Modrý kód
13:10 Profesionáli II.
14:10 Najlepšie svetové videá V.
14:50 Extrémni žgrloši III.
13:05 Spravodlivosť v krvi X.
14:00 9-1-1 III.
15:00 Dr. House VII.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Zatancuj si s Nely
12:50 Nine
15:05 Rodinná loupež
16:50 Mopsík k zulíbání