Prezidentka Zuzana Čaputová fotila oficiálny portrét

Prezidentka Zuzana Čaputová fotila oficiálny portrét

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Presne 15. júna sa na prezidentskom poste vymení Andrej Kiska so Zuzanou Čaputovou. Vo štvrtok 9.mája absolvovala budúca prezidentka oficiálne fotenie portrétu, ktorý si môžu úradné budovy zavesiť na stenu. Štáb TV JOJ bol pri tom.

Portrét Zuzany Čaputovej fotí Pavel Neubauer, ktorý doteraz fotografoval všetky hlavy štátu. Zuzana Čaputová je už v poradí piata. Pavel Neubauer je fotograf Tlačovej agenuúry Slovenskej republiky a aj celý akt prebiehal práve v priestoroch agentúry.Pozrite si fotografie redaktorky TV JOJ Barbory Jánošovej, ktorá pri akte bola:

Čaputová prišla oblečená v čiernobielej kombinácii, maskérka sa jej venovala približne 35 minút a prezidentka mala so sebou aj svoje fialové šaty, ktoré mala oblečené počas volebnej noci po druhom kole prezidentských volieb. Fotografovi v nich taktiež zapózovala. Fotograf neskôr vyberie pár snímok, ktoré budúcej hlave štátu pošle na schválenie. 

Po fotení poskytla rozhovor, v ktorom zopakovala, že zostáva bývať v Pezinku, odkiaľ sú v rannej špičke kolóny. "Nemyslím si, že spôsobím väčšie zápchy. Budem tak ako bežní občania čakať v zápche, aby som sa dostala do práce." Ministerstvo vnútra to vraj z taktických dôvodov odmietlo komentovať. 

"Už som 37 rokov v bezpečnostnej praxi a ja neverím, že bude pani Čaputová čakať hodinu a nevyužije to právo, keď bude mať napríklad prijatie veľvyslanca. Preto má ÚOÚČ a nie nejakú SBS," vyjadril sa bezpečnostný analytik Juraj Zábojník. Novou informáciou je aj to, že už v týchto dňoch pracujú ľudia z jej tímu v prezidentskom palácii, kde bez nároku na honorár pripravujú inauguráciu aj prvé zahraničné cesty.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Simpsonovci XIX.
16:55 Simpsonovci XIX.
17:30 Rýchla rota Chipa a Dala
16:00 Doktori II.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:45 Okido I.
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý
18:20 Barva pleti