Robert Fico má stále ochranku. Podľa Sakovej to nie je len jeho rozmar

Robert Fico má stále ochranku. Podľa Sakovej to nie je len jeho rozmar

BRATISLAVA / Už je to viac ako rok, čo Robert Fico musel odísť z funkcie predsedu vlády. Zo zákona má na štátnu ochranku nárok pol roka po odchode z ústavnej funkcie. V prípade predsedu Smeru sa ale čas neustále predlžuje. Podľa ministerky vnútra to vraj nie je len rozmar politika, ktorý prišiel o moc.

Bez ochranky Robert Fico nejde ani na krok ani dávno po tom, čo už nie je predsedom vlády. Ministerka vnútra Denisa Saková stále opakuje, že na ochranku má predseda Smeru-SD stále nárok: "Predlžujeme myslím na tri mesiace a potom znova prehodnocujeme všetky argumenty, ale hovorím, aj častejšie sa pozeráme na to a vyhodnocujeme, či nastali nové skutočnosti." 

Podľa ministerky dôvodom je kombinácia rizík, ako sú výhražní odkazy ale aj interakcia priamo v teréne. Hoci ochranka vozí Fica na straníckom aute, opozícii sa fakt, že mu štát stále platí ochranku, hoci už rok nie je premiérom, nepozdáva a chce sa na to ministerky na parlamentnom výbore spýtať. "Ficovi sa veľmi ťažko zbavuje výhod, ktoré mal a on si stále verí, že sa tam raz vráti a chce to takýmto nejakým spôsobom prežiť," vyjadril sa predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. 

"Ak sú dôvody, tak to treba rešpektovať a proste je to tak aj poslancom, ktorí boli v ohrození, bola poskytnutá ochrana aj ju prijali,samozrejme nie v takejto miere, ale dôverujem ministerke vnútra," dodal poslanec Mostu-Híd Andrej Hrnčiar. 

Ministerka Saková tvrdí, že nemá problém s otázkami opozičných poslancov a sama sa vraj aktívne zaujíma o trvaní dôvodov ochrany Roberta Fica. "Ja som aj mala stretnutie s riaditeľom úradu na ochranu ústavných činiteľov a som si preberala jednotlivé podklady a argumenty, ktoré sú natoľko závažné, že tá ochranka  je poskytovaná naďalej." 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
17:45 NAŠI IV.
15:30 Mladí farmári II.
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
15:15 Nákupné maniačky
16:30 Nákupné maniačky
17:40 Nákupné maniačky
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
16:10 Domácnost naruby
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty