Robert Fico má stále ochranku. Podľa Sakovej to nie je len jeho rozmar

Robert Fico má stále ochranku. Podľa Sakovej to nie je len jeho rozmar

BRATISLAVA / Už je to viac ako rok, čo Robert Fico musel odísť z funkcie predsedu vlády. Zo zákona má na štátnu ochranku nárok pol roka po odchode z ústavnej funkcie. V prípade predsedu Smeru sa ale čas neustále predlžuje. Podľa ministerky vnútra to vraj nie je len rozmar politika, ktorý prišiel o moc.

Bez ochranky Robert Fico nejde ani na krok ani dávno po tom, čo už nie je predsedom vlády. Ministerka vnútra Denisa Saková stále opakuje, že na ochranku má predseda Smeru-SD stále nárok: "Predlžujeme myslím na tri mesiace a potom znova prehodnocujeme všetky argumenty, ale hovorím, aj častejšie sa pozeráme na to a vyhodnocujeme, či nastali nové skutočnosti." 

Podľa ministerky dôvodom je kombinácia rizík, ako sú výhražní odkazy ale aj interakcia priamo v teréne. Hoci ochranka vozí Fica na straníckom aute, opozícii sa fakt, že mu štát stále platí ochranku, hoci už rok nie je premiérom, nepozdáva a chce sa na to ministerky na parlamentnom výbore spýtať. "Ficovi sa veľmi ťažko zbavuje výhod, ktoré mal a on si stále verí, že sa tam raz vráti a chce to takýmto nejakým spôsobom prežiť," vyjadril sa predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. 

"Ak sú dôvody, tak to treba rešpektovať a proste je to tak aj poslancom, ktorí boli v ohrození, bola poskytnutá ochrana aj ju prijali,samozrejme nie v takejto miere, ale dôverujem ministerke vnútra," dodal poslanec Mostu-Híd Andrej Hrnčiar. 

Ministerka Saková tvrdí, že nemá problém s otázkami opozičných poslancov a sama sa vraj aktívne zaujíma o trvaní dôvodov ochrany Roberta Fica. "Ja som aj mala stretnutie s riaditeľom úradu na ochranu ústavných činiteľov a som si preberala jednotlivé podklady a argumenty, ktoré sú natoľko závažné, že tá ochranka  je poskytovaná naďalej." 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Profesionáli
06:55 Panelák
07:40 Panelák
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
05:05 Cvokař
07:00 Jiný svět
08:45 Ztracený ráj