Danko: Ak ma strana poverí, budem kandidovať na prezidenta

21.12.2018 13:27 Noviny.sk Politika

Danko: Ak ma strana poverí, budem kandidovať na prezidenta

BRATISLAVA / Predseda NR SR a strany SNS Andrej Danko pripustil, že ho v strane vyzývajú, aby kandidoval na prezidenta. Ak by ho tým jeho strana poverila, bude v roku 2019 kandidovať na prezidenta. Pretrhnúť sa ale nemieni.

Prezidentské voľby sa blížia a strana SNS stále nepredstavila svojho kandidáta. Už pred mesiacom Andrej Danko priznal, že ho v strane k tomu vyzývajú. Ak takúto úlohu dostane, bude kandidovať, ale absolútne pasívne a nechce viesť kampaň. Uvádza portál teraz.sk

"Situácia sa menila k tomu, že raz nie, raz áno. Nikto nechce kandidovať za SNS. A nemáme ambíciu v prezidentských voľbách uspieť. Pre nás sú skôr dôležité európske voľby. Ak ale dostanem od predsedníctva SNS úlohu reprezentovať stranu v prezidentských voľbách, tak vopred hovorím, že do žiadnej kampane ani diskusií nepôjdem. Budem to brať ako povinnú jazdu," povedal Danko. Je však presvedčený, že SNS musí mať niekoho v ponuke na prezidenta, keďže sa nepodarilo nájsť spoločného koaličného kandidáta, na čom dosť dlho pracoval.

Istý neúspechom

Na otázku, čo bude so stranou, ak v prezidentských voľbách uspeje, odvetil, že sa tak nestane. "Ja mám 44 rokov a chcem, aby strana mala v roku 2020 viac percent ako v roku 2016. Aby som mal väčšiu politickú silu. Mám veľkú víziu, ktorú chcem realizovať a prezident nemá tie kompetencie. V prieskumoch môžeme vychádzať celkom slušne, ale určite nevychádzame na víťaza. Tí sú jasní. Sú tam mená, ktoré dominujú, ak by kandidovali. Neviem, ako sa rozhodne Miroslav Lajčák, ale vnímam signály, že pravdepodobne môže kandidovať," dodal Danko.

Termín volieb

Prvé kolo voľby by sa malo uskutočniť 16. marca a druhé 30. marca. Do boja o Prezidentský palác sa už chce zapojiť viac ako desať záujemcov. Nateraz sa ohlásili napríklad Béla Bugár (Most-Híd), Robert Mistrík (s podporou SaS a Spolu), Juraj Zábojník (bezpečnostný analytik), Eduard Chmelár (politický analytik), Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), Milan Krajniak (Sme rodina), Oskar Fegyveres (svedok únosu prezidentovho syna Kováča ml.), Marian Kotleba (ĽSNS), František Mikloško (expolitik KDH), Róbert Švec (Slovenské hnutie obrody), Bohumila Tauchmannová, Štefan Harabin (sudca Najvyššieho súdu SR) či dramaturgička a riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová.

Pozrite si archívnu reportáž o prezidentských kandidátov : 
Zdroj: noviny.sk/teraz.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:55 NA CHALUPE
17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Sestry
17:10 Áno, šéfe USA III.
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď II.
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda