Druhý pokus o odvolanie Andreja Danka sa bude konať, opozícia vyzbierala dosť podpisov

Druhý pokus o odvolanie Andreja Danka sa bude konať, opozícia vyzbierala dosť podpisov

BRATISLAVA / Mimoriadna schôdza, cieľom ktorej bude odvolávanie predsedu parlamentu Andreja Danka, sa bude konať v stredu ráno o 9.00 hodine. Opozícia po druhýkrát vyzbierala dostatok podpisov na to, aby mimoriadnu schôdzu zvolala.

Opozícia  vyzbierala dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom – vysloviť nedôveru predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. Predseda parlamentu Danko čelí medializovaným podozreniam o tom, že jeho rigorózna práca je plagiátom. "Vykrádať cudzie texty je neprípustné. To čo on urobil pred 18 rokmi ako študent Andrej Danko je jedna vec, ale to čo robil ako predseda parlamentu, keď sa to prevalilo je vec druhá," povedala podpredsedníčka národnej rady za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. 

Vo štvrtok večer Danko vystúpil pred médiá a povedal, že jeho strana otvorenie schôdze podporí a bude to žiadať aj od koaličných partnerov. Strana Most-Híd neskôr uviedla, že za program schôdze zahlasuje. "Chcem verejne vyhlásiť, že SNS podporí otvorenie schôdze, ktorú avizuje opozícia ako návrh na moje odvolávanie. Požiadam o to aj svojich koaličných partnerov. Chcem, aby bola prejavená moja dôvera alebo nedôvera ako predsedu parlamentu aj ako koaličného partnera," uviedol vo štvrtok Danko s tým, že bez dôvery v koalícii sa nedá vládnuť. 

Opozícia sa už Danka raz pokúsila odvolať, koalícia ale nepodporila program schôdze, ktorá sa teda ani nekonala. Teraz Danko chce, aby schôdza bola, a opätovne mu vyjadrili dôveru. Vníma, že dôvera je naštrbená aj v koalícii, bez nej sa ale podľa neho pracovať nedá. SaS vníma Dankove slová ako vyhrážanie sa koaličnému partnerovi Mostu-Híd, ktorý vyzval predsedu NR SR, aby prijal osobné rozhodnutie.

Pozrite si vyhlásenie Andreja Danka.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:25 Hoď svišťom II.
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Tajemství úspěchu
07:20 Vánoční okouzlení
08:55 Zvuk dětské duše