Andrej Kiska jazdil vo Valaškovciach v tanku, zastrieľal si aj z guľometu

Andrej Kiska jazdil vo Valaškovciach v tanku, zastrieľal si aj z guľometu

VALAŠKOVCE / Oblek a kravatu vymenil za pohodlnejší odev – prezident Andrej Kiska navštívil krajný východ Slovenska a zažil to, čo ešte nikdy v živote. Vo vojenskom výcvikovom priestore Valaškovce totiž ako vrchný veliteľ ozbrojených síl jazdil v tanku a strieľal aj z proti lietadlového guľometu.

​Prezident Andrej Kiska si vyskúšal strieľať z protilietadlového guľometu aj riadiť tank. "Prvýkrát v živote som sedel v tanku a dokonca som ho mohol aj chvíľku riadiť a nemajú to ľahké tí tankisti," povedal prezident. 

Do vojenského výcvikového priestoru Valaškovce priletel aj minister obrany. Prezidentovi predstavil spolu s vojakmi spôsobilosti tankovej roty 21. zmiešaného mechanizovaného práporu. Tiež vyzdvihol dôležitosť tohto práporu pri obrane Slovenskej republiky. "Som rád, že naša armáda si uvedomuje naše povinnosti a zodpovednosť v rámci NATO. Všetci pracujeme na tom, aby sme z armády urobili spoľahlivého a bezpečného spojenca v rámci Severoatlantickej aliancie. Súčasťou toho je aj transparentná modernizácia techniky," uviedol Kiska. 

Vojenský obvod Valaškovce poskytuje jedinečné podmienky na streľbu z ručných, tankových a vrtuľníkových zbraňových systémov aj výcvik bojových vozidiel pechoty. Strieľanie si vyskúšal aj prezident. "Som veľmi rád, že máme takých ľudí, ktorí sú obetaví a rozumejú svojmu remeslu a dokážu aj takého amatéra, ako som ja, naučiť napríklad strieľať z guľometu," dodal prezident. 

Prezident Andrej Kiska dnes navštívil aj Sninu a Kamenicu nad Cirochou. S predstaviteľmi samospráva a j s miestnymi diskutoval o situácii v regióne.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Vtierka Sam
00:00 Akty X
01:00 Noviny TV JOJ
22:10 Príbeh kmotra
00:20 Cestovanie v čase
00:55 It's Always Sunny in Philadelphia XI.
23:05 A.P.B.: Nová generácia
00:05 Tequila a Bonetti
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:10 Príbehy dvoch myší II.
23:35 Zabi nudu! II.
23:40 Ovečka Shaun II.
21:55 V utajení
23:40 Krvavý Valentýn
01:15 Hudba ticha