Kažimír delí miliardový koláč. Každý minister chce pre svoj rezort čo najviac

Kažimír delí miliardový koláč. Každý minister chce pre svoj rezort čo najviac

BRATISLAVA / Vyššie platy, opravy budov, sociálne opatrenia či investície do nových projektov. To je len malá časť z toho, na čo ministri potrebujú viac peňazí. Práve v tomto období je totiž čas pýtať si a bojovať - minister financií totiž finišuje s prípravami štátneho rozpočtu. Zdá sa, že niektorí budú spokojní viac, iní zas menej.

Koniec leta a začiatok jesene sa nesie v znamení delenia miliardového koláča, teda štátneho rozpočtu. Hoci to na verejnosti tak nevyzerá, zdá sa, že slovné súboje idú pomalým tempom do finále. "Môžem len potvrdiť, že sme vo fáze záverečných rokovaní ohľadom štátneho rozpočtu na budúci rok. Predpokladám, že pred koaličnú radu predstúpim a následne pred vládu koncom tohto mesiaca," uviedol minister financií Peter Kažimír.

Už klasicky sa pri delení peňazí narazí na kameň úrazu - ministri chcú viac ako im šéf štátnej kasy môže ponúknuť. Podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej je Kažimír pri delení peňazí veľmi tvrdý a neoblomný.  Zásada je zrejme tento rok i tá, že ministri neprezradia, koľko je rozdiel medzi ich predstavou a tým, čo im šéf štátne kasy ponúka. "To sa nedá povedať o koľko chcem navýšenie. Ja žiadam, aby keď máme presne vyčíslené, čo chceme robiť v roku 2019, aby sme na to mali financie," uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ministri ale bojujú o to, aby pre svoj rezort vybojovali čo najviac. Na rokovania majú čas ešte do konca mesiaca, aby mohol Kažimír rozpočet predložiť.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XIV.
17:55 Simpsonovci XIV.
18:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Columbo
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik
16:35 Den na zkoušku
18:10 Klíč k minulosti
20:15 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové