Polícia dementuje informáciu, že proti farmárom má pripravené delá

20.06.2018 14:03 Noviny.sk Politika

Polícia dementuje informáciu, že proti farmárom má pripravené delá

BRATISLAVA / Niektoré médiá a subjekty rozširujú fotografiu, podľa ktorej sa na Tyršovom nábreží v Bratislave pri protestujúcich farmároch nachádza vodné delo.

"Je to klamstvo, ktoré si neboli schopné overiť priamo na mieste. Nie je tam žiadne vodné delo. Ide o štábne vozidlo, ktoré priviezlo skupinu policajtov na miesto a vo vnútri poskytuje policajtom priestor na uskladnenie fľašiek s pitnou vodou. Polícia nikdy nebude zakročovať proti slušným občanom," informuje na sociálnej sieti polícia. 

"Na základe medializovaných dezinformácií o nasadení vodného dela na Tyršovom nábreží v súvislosti s protestom poľnohospodárov oznamujeme, že predmetná informácia je zavádzajúca. Nejedná sa o vodné delo, ale o štábne vozidlo Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Všetky sily a prostriedky sú nasadené výlučne v súlade so zákonom o Policajnom zbore," informuje hovorkyňa bratislavských policajtov Lucia Miháliková.

Nespokojní farmári so situáciou v slovenskom agrosektore odštartovali v pondelok ráno protestnú jazdu traktormi z Michaloviec do Bratislavy. Do hlavného mesta prišli v utorok večer. V stredu sa stretli s prezidentom Kiskom a trvajú aj na diskusii s premiérom Pellegrinim. O 16:00 ich prijme ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. 

​Takto jazdia farmári po Moste SNP: 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Kosti IX.
14:50 POLICAJTI V AKCII
15:55 POLICAJTI V AKCII
13:50 Panelák
14:50 Simpsonovci XVI.
15:20 Simpsonovci XVI.
13:00 Vražedné Miami II.
14:00 JAG V.
15:00 Dr. House VIII.
13:50 Policajná hliadka
14:15 Robošváb II.
14:40 Sherm a jeho mikróby
13:25 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou
15:05 Za zavřenými dveřmi
16:50 Asterix: Sídliště bohů