Polícia dementuje informáciu, že proti farmárom má pripravené delá

20.06.2018 14:03 Noviny.sk Politika

Polícia dementuje informáciu, že proti farmárom má pripravené delá

BRATISLAVA / Niektoré médiá a subjekty rozširujú fotografiu, podľa ktorej sa na Tyršovom nábreží v Bratislave pri protestujúcich farmároch nachádza vodné delo.

"Je to klamstvo, ktoré si neboli schopné overiť priamo na mieste. Nie je tam žiadne vodné delo. Ide o štábne vozidlo, ktoré priviezlo skupinu policajtov na miesto a vo vnútri poskytuje policajtom priestor na uskladnenie fľašiek s pitnou vodou. Polícia nikdy nebude zakročovať proti slušným občanom," informuje na sociálnej sieti polícia. 

"Na základe medializovaných dezinformácií o nasadení vodného dela na Tyršovom nábreží v súvislosti s protestom poľnohospodárov oznamujeme, že predmetná informácia je zavádzajúca. Nejedná sa o vodné delo, ale o štábne vozidlo Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Všetky sily a prostriedky sú nasadené výlučne v súlade so zákonom o Policajnom zbore," informuje hovorkyňa bratislavských policajtov Lucia Miháliková.

Nespokojní farmári so situáciou v slovenskom agrosektore odštartovali v pondelok ráno protestnú jazdu traktormi z Michaloviec do Bratislavy. Do hlavného mesta prišli v utorok večer. V stredu sa stretli s prezidentom Kiskom a trvajú aj na diskusii s premiérom Pellegrinim. O 16:00 ich prijme ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. 

​Takto jazdia farmári po Moste SNP: 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 ZOO
16:30 NOVINY
16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:15 Profesionáli VII.
16:00 Kutyil s.r.o. II.
16:55 Fórky, vtipky XXVII.
14:00 Stratené duše II.
16:00 Kosti VIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
15:10 Sam a Max
15:35 Lovci drakov
16:00 Malý Elvis a priatelia
15:05 Moje krásná učitelka
16:50 O(d)puštění
18:25 Megazkrat: Smrtící výpadek