Jasno
20°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Kšefty s pozemkami dosiahli obludné rozmery, tvrdí Matovič
Zdielať na
Politika

Kšefty s pozemkami dosiahli obludné rozmery, tvrdí Matovič

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič na tlačovej konferencii uviedol, že kšefty s pozemkami dosiahli obludné rozmery. Pozemky v blízkosti Špačiniec podľa Matoviča predal Slovenský pozemkový fond pod vedením súčasnej ministerky Gabriely Matečnej za 0,59 eur za meter štvorcový firmám, ktoré ich následne ponúkali za 25 eur za meter štvorcový. Škoda pre štát pri takom obchode predstavuje viac ako sedem miliónov eur, uviedol Matovič.

"Skutočným dôvodom Druckerovho odchodu je to, že vie, že keby sa ľudia ďalej vŕtali v jeho kauze, vyplávali by na povrch ďalšie obludné skutočnosti," uviedol Matovič s tým, že mu už od začiatku bolo podozrivé, že Peter Marhula sa vzdal lukratívnych pozemkov v Trnave len za 0,85 eur za meter štvorcový v prospech Druckerovcov. "V Špačinciach, o pár parciel ďalej za pozemkami, na ktorých Druckerovci zarobili 313 000 eur sa nachádzajú dve obrovské parcely, ktoré ešte pred dva a pol rokmi patrili štátu. Keď hľadáme odpoveď na to, za čo mohol byť vďačný Marhula, keďže tak lacno predal Druckerovcom pozemok v Trnave, odpoveď sa nachádza len pár parciel vedľa. Spolu tridsaťhektárový pozemok. V tomto prípade podvodný scenár, ktorý táto pozemková mafia uplatňuje na Slovenskom pozemkovom fonde je iný," pokračoval Matovič.

Vyhlásenia Igora Matoviča sme vysielali NAŽIVO.

Podľa predsedu obyčajných je jeden pozemok napísaný na firmu Lago Investment, ktorej majiteľom je Dvorecký, známi z firmy Rempo. Za druhým je Marhula s firmou NowNotLater. "Obe firmy predkladajú podvodnú zmluvu, podvodný podnikateľský úmysel, že na tomto pozemku budú prevádzkovať ovocný sad. V skutočnosti za dva a pol roka tam nie je žiadny sad, nie je tam vysadený jeden jediný strom. Matečná predala v našom mene tieto pozemky, ktoré do budúcna budú jednoznačne zastavanou plochou, za 59 centov za meter štvorcový," povedal Matovič s tým, že vedľajšie pozemky predal Drucker podľa vlastných slov za 35 eur za meter štvorcový.

"Podvodným spôsobom ľudia blízki Druckerovi, Počiatkovi a Kaliňákovi dajú papier, že chcú byť zrazu poľnohospodári a chcú prevádzkovať sady. Matečná im predá 300 000 metrov štvorcových za 59 centov. Oni žiadne sady nevysadia a po desiatich rokoch, kedy uplynie predkupné právo, z 59 centov zrazu majú 50 eurové stavebné pozemky. To je to isté, akoby ste vložili do banky 1000 eur a za desať rokov vám z banky vyplatia 90 eur," vyjadril sa Igor Matovič, ktorý sa na základe plomby, ktorá sa nachádza na listoch vlastníctva obáva, že v dnešných dňoch sa realizuje prevod týchto podvodne získaných pozemkov na ďalšie firmy. "Vyzývam Slovenský pozemkový fond a ministerku Matečnú, aby v žiadnom prípade takýto prevod pozemkov neumožnila a konečne stála na strane záujmov štátu, a nie na strane pozemkovej mafie," vyzval Igor Matovič.  

Súvisiace články

Najčítanejšie