Pellegrini vylúčil záujem o podporu ĽSNS: Nebudeme visieť na šnúrkach Kotlebových trenírok

10.03.2018 15:36 Noviny.sk Politika

Pellegrini vylúčil záujem o podporu ĽSNS: Nebudeme visieť na šnúrkach Kotlebových trenírok

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA – Strana Smer-SD sa v žiadnom prípade nebude v parlamente opierať o podporu poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to dnes vyhlásil podpredseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

Jeho strana sa podľa neho pokúsi udržať stabilitu vlády a koaličnému partnerovi Most-Híd, ktorý požaduje odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka z funkcie, dá takú ponuku, ktorá túto stabilitu zaručí. „Ak sa to nepodarí, nebudeme visieť na šnúrkach Kotlebových trenírok. Je to nepredstaviteľné,“ vyhlásil Pellegrini. Zároveň dodal, že stabilita vlády je prioritou a jednotlivci v takomto prípade musia „ísť bokom“.

Poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO) v tejto súvislosti dodala, že Most-Híd síce žiada len hlavu Kaliňáka, no to už ale nestačí. Policajný prezident Tibor Gašpar musí podľa nej odísť tiež, lebo je rodinne napojený na oligarchov. Dodala, že odísť by mala celá vláda tak, ako to v piatok žiadali desaťtisíce demonštrantov na uliciach slovenských miest. Zároveň však zdôraznila, že zmena vlády sa môže udiať jedine v parlamente, čím reagovala na vyhlásenia premiéra Roberta Fica, že opozícia usiluje o štátny prevrat. „Situácia je taká, že kozmetická úprava vlády nestačí, ľudia stratili dôveru v inštitúcie a vo vládu a volajú po jej páde,“ vyhlásila Remišová a pripomenula, že parlamentná opozície už dáva návrh na odvolanie Fica v parlamente.

Pellegrini ocenil pokojný a slušný priebeh piatkových zhromaždení. „Nie je to nič príjemné sledovať takú atmosféru, napriek tomu nebránime slobode slova, lebo za to by som sa hanbil,“ vyhlásil. Na záver zdôraznil, že vláda aj polícia urobí všetko preto, aby chytila páchateľov vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Remišová uzavrela, že vyšetrenie vraždy je aj v záujme opozície, „ľudia ale hovoria, že na to treba zmenu“.

Pozrite si súvisiace archívne reportáže:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka 2
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
18:40 Požiarnik Sam IX.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání