Kaliňák si nepamätá, kam rezort posielal faktúry za prezidentove súkromné lety

10.01.2018 14:49 Noviny.sk Politika

Kaliňák si nepamätá, kam rezort posielal faktúry za prezidentove súkromné lety

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Minister vnútra Robert Kaliňák si už nepamätá, na akú adresu rezort posielal faktúry, ktoré vystavil za súkromné lety prezidenta Andreja Kisku. Tvrdí, že to bolo pred štyrmi rokmi.

"Sú to štyri roky a ja už neviem, kam sa tie podklady posielali," povedal po rokovaní vlády minister vnútra Robert Kaliňák. Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

Podľa ministra je vždy všetkému na vine minister vnútra, bez ohľadu na to, kto momentálne túto funkciu vykonáva. Domnieva sa, že prezidentovi Andrejovi Kiskovi prekáža najmä fakt, že sa dostali jeho daňové problémy na verejnosť. "Vadí mu viac to, že sa na povrch dostali jeho problémy v súvislosti s daňovými podvodmi jeho firmy," uviedol po rokovaní vlády Kaliňák.

"Za tie roky som si už zvykol, že vždy je na vine minister vnútra bez ohľadu na to, kto tam sedí. To je podobný prípad pána Matoviča, ktorý stále útočí za to isté. Ja za to nemôžem, že tieto problémy oni majú, nakoniec tieto informácie nevyhľadáva polícia, ale finančná správa, ktorá k tomu má nejaké dôvody a musí to riešiť," okomentoval Kaliňák.

Ovracané lietadlo

Verejnosťou rezonovala aj pracovná cesta prezidenta Kisku v Mexiku, z ktorej sa údajne vládny špeciál vrátil špinavý od zvratkov. Prezidentská kancelária po tvrdeniach ministra Kaliňáka o špinavom lietadle reagovala, že je úbohé zneužívať zdravotné problémy cestujúcich na politický súboj.

Podľa Kaliňáka, ktorý sa nechcel už prípadom zaoberať, iba zúčastnení na spomínanej ceste do Mexika vedia, ako to na palube vládneho špeciálu vyzeralo. "Nechcem sa k tomu vracať, myslím si, že oni veľmi dobre vedia, aký žúr tam bol na tej palube a asi to nesúviselo s tým, že by sa niekto bál lietania alebo turbolencie či niečoho podobného. To je trápna obrana a viac sa k tomu vyjadrovať nebudem," okomentoval tému špinavého špeciálu Kaliňák.

Zdroj: sita/noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 MACGYVER : NOVÉ ČASTI II.
11:25 NOVÉ BÝVANIE
12:45 NA CHALUPE
09:25 Policajt z L.A.
10:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
11:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
10:10 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:35 Agi Bagi II.
10:50 Zabi nudu! II.
09:20 Red Dog - psí legenda
11:05 Góóól! III.
12:50 Let’s Dance: Revolution