Angela Merkel je unavená, tvrdia experti. Jej kraľovanie ohrozuje TENTO muž

26.03.2017 09:01 Noviny.sk Politika

Angela Merkel je unavená, tvrdia experti. Jej kraľovanie ohrozuje TENTO muž

BERLÍN / Nemeckej kancelárke vyrástla konkurencia, ktorá je pre ňu vážnou hrozbou. Bývalý šéf europarlamentu a niekdajší starosta malého nemeckého mestečka si založil imidž na mužovi z ľudu. Merkel oproti nemu podľa expertov vyzerá unavene.

Martin Schulz, inak vyučený kníhkupec, sa dočkal stopercentnej podpory na zjazde nemeckých sociálnych demokratov a oficiálne ho potvrdili ako súpera pre nemeckú kancelárku Angelu Merkel. 

Imidž človeka z ľudu

Bývalý šéf Európskeho parlamentu má bohaté skúsenosti z vysokej politiky. Šance oboch kandidátov uspieť v nadchádzajúcich voľbách sú viacmenej vyrovnané. Každého z nich podporuje približne 32 percent nemeckých voličov. O budúcom kancelárovi rozhodnú výsledky ostatných politických strán a to, kto bude s kým ochotný uzavrieť vládnu koalíciu. 

Martin Schulz postavil svoj imidž na tom, že je človek z ľudu, ktorý chápe starosti a potreby bežných občanov. Viac než svoju bývalú funkciu predsedu Európskeho parlamentu zdôrazňuje skúsenosti zo starostovania malého západonemeckého mestečka Würselen. Je výrazne proeurópsky, aj keď mu chýba formálne vzdelanie. V politike je známym výborným rečníkom, ktorý pôsobí nesmierne energicky. 

Angela Merkel sa o kreslo kancelárky bude uchádzať už štvrtýkrát. Po dlhej a náročnej funkcii sa niet čomu čudovať, keď vyzerá unavene. Podľa médií dlho váhala, či sa opätovne bude chcieť stať najmocnejšou ženou. Svoju kandidatúru však potvrdila a povedala, že sa v neistej dobe nechce zbavovať zodpovednosti.

Zdroj: Daily Telegraph

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:10 Súdna sieň
11:00 Aféry II.
09:40 Simpsonovci II.
10:10 Najlepšie svetové videá V.
11:20 Áno, šéfe USA II.
09:25 Prvé oddelenie
10:15 Nákupné maniačky
11:40 UHÁDNI MÔJ VEK
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
09:40 Jobs
11:55 Druhá šance
13:45 Bohové Egypta