Odovzdávali sa prestížne ekonomické Oscary, toto sú top firmy roka

Odovzdávali sa prestížne ekonomické Oscary, toto sú top firmy roka

SLOVENSKO / Najlepší herci dostávajú Oscara, najlepší moderátori Ota a napríklad architekti dostávajú Cézara. Svoje prestížne ceny odovzdáva na Slovensku aj ekonomický týždenník Trend. Tento rok sa však udeľovanie cien pre pandémiu koronavírusu odohralo skutočne netradičnou formou.

"Ruší sa klasický mejdan, ako ho poznajú z minulých rokov. Miesto toho natočíme online videa," povedal šéfredaktor Trendu Tomáš Skřivánek. Takto poňali tohtoročné prestížne ceny organizátori a za všetkými víťazmi šiestich kategórií vycestovali. Ekonomický týždenník už po dvadsiatytretíkrát ocenil najúspešnejšiu poisťovňu, firmu, daňovníka, manažéra, banku ale aj investora roka.

Firmou roka sa po prvýkrát stala spoločnosť z Kráľovej pri Senci. Pestovanie či skladovanie čerstvej zeleniny má pod palcom už takmer 30 rokov. "Ďakujem všetkým mojim zamestnancom, vďaka ktorým sa nám podaril taký vynikajúci výsledok a, samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na slovenských spotrebiteľov, ktorí kupujú slovenskú zeleninu," vyjadril sa predseda predstavenstva Agromačaj Juraj Mačaj. 

Banku roka 2020 neurčovalo hlasovanie, ale hodnotiaci model, ktorý porovnal hospodárske výsledky s konkurenciou. Len dve z nominovaných zaznamenali medziročný rast čistého zisku. "To, čo ma teší najviac, je to, že tou cenou určite poteším svojich kolegov, lebo tá cena je o nich a pre nich," vyhlásil generálny riaditeľ Tatra banky Michal Liday. 

Manažérom roka sa stal zakladateľ oravskej firmy, ktorá sa zaoberá automatizáciou výroby. Najúspešnejším investorom je výrobca produktov zo skla."Moje najväčšie poďakovanie patrí všetkým ľuďom v sklárni, vďaka ktorým sme mohli túto investíciu zrealizovať," odkázal generálny riaditeľ Vetropack Nemšová Boris Sluka. 

Pozíciu v kategórii daňovník roka obhájila automobilka Volkswagen. Najúspešnejšou poisťovňou je ČSOB poisťovňa.

Víťazi dobre vedia, že byť jednotkou nie je hračka. Obzvlášť v čase koronakrízy. Každý úspech sa teda počíta. "Aby aj v týchto ťažkých časoch dokázala spoločnosť fungovať a mať viac optimizmu aj do časov budúcich," poznamenal zástupca šéfredaktora Trendu Ronald Ižip. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Najlepšie počasie
05:10 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
05:15 Nové bývanie
05:45 Miláčikovo
06:15 Súdna sieň
05:35 Kutyil s.r.o.
06:15 Hotelová inšpekcia XIII.
07:20 Tradičné recepty z celého sveta III. - Pomocníci v domácnosti
05:05 Zatancuj si s Nely
05:15 Krtko
05:45 Ruby z dúhy I.
05:35 Dobrodružství Hucka Finna
07:30 Až vyjde měsíc
09:15 Noc s králem