Logistický park v Senci posilňuje portfólio a postavenie P3 na Slovensku

Logistický park v Senci posilňuje portfólio a postavenie P3 na Slovensku Zdroj: SITA
INZERCIA / P3 Logistic Parks pokračuje v rozširovaní svojho portfólia logistických nehnuteľností na Slovensku o park v Senci. S počtom šesť parkov o rozlohe 433 tisíc m2 sa tak P3 stáva najväčším developerom a správcom priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku.

 Začiatkom tohto roka oznámil GIC, singapurský štátny majetkový fond, akvizíciu paneurópskeho portfólia logistických nehnuteľností Maximus1. Súčasťou akvizície je aj park a skladové nehnuteľnosti v Senci, ktoré prechádzajú do správy slovenského P3. „Získaný park v Senci výborne zapadá do našich dlhodobých cieľov expandovať a pôsobiť v strategických lokalitách napojených na diaľničnú sieť na Slovensku a okolité krajiny V4 a CEE,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks na Slovensku: „zároveň sme touto akvizíciou naplnili naše ambície posilniť trhovú pozíciu a stať sa lídrom na trhu logistických a priemyselných nehnuteľností na Slovensku.

Zdroj: SITA

Park P3 Senec má celkovú rozlohu 107 500 m2 v troch halách kategória A a  výbornú lokalitu na diaľnici D1 s napojením na stred, sever a východ Slovenska. „Senec je tzv. logistický hot spot Slovenska a náš nový park v tejto oblasti významne dopĺňa a rozširuje silnú kompetenciu P3 v kľúčovom regióne Slovenska. Aj vďaka parku v Senci prináša P3 diverzifikáciu lokalít pre svojich klientov a to prostredníctvom štyroch P3 parkov strategicky rozmiestnených v okolí Bratislavy - a to v Lozorne na D2, v parku pri bratislavskom letisku s okamžitým napojením na realizujúci sa diaľničný obchvat D4R7 a parkom v rakúskom Bruck an der Leitha, hneď za slovenskými hranicami v diaľničnom napojení na letisko Schwechat a Viedeň, ako aj na Maďarsko, Slovinsko a Česko,“ spresňuje atraktívne rozloženie portfólia P3 parkov v regióne Peter Jánoši.

Zdroj: SITA

​ P3 park v Senci patrí k najstarším logistickým parkom na Slovensku, aj preto bude prechádzať postupnou modernizáciou, technologickými a energeticky efektívnymi vylepšeniami, aby sa čo najviac prispôsobil trvalo udržateľným kritériám parkov v správe P3. Vďaka charakteru a polohe parku je ideálny pre klientov z oblasti distribúcie, maloobchodu a e-commerce. „Aktuálnymi nájomcami v Senci sú známe značky ako Coca-Cola, DSN, DSV, Nagel, Samsung SCM či Takko Fashion,“ informuje Peter Jánoši a dodáva: „v tejto vyhľadávanej lokalite máme k dispozícii ešte vyše 6 000 m2 skladových priestorov k okamžitému prenájmu.“

Zdroj: SITA

​ V minulom a tomto roku P3 Logistic Parks intenzívne investuje do výstavby nových parkov pri bratislavskom letisku a v Košiciach, ako aj do rozširovania existujúcich parkov v Lozorne a Žiline. Celkovo tak ponúka P3 na Slovensku šesť, s cezhraničným parkom v Bruck an der Leitha, sedem logických a priemyselných lokalít s nehnuteľnosťami o rozlohe 470 tisíc m2, budovami najvyššej A kategórie, ktoré spĺňajú prísne environmentálne kritériá.

Viac info o akvizícii GIC portfólia Maximus

Zdroj: SITA

O P3 Logistic Parks

P3 je dlhodobý investor, správca a developer európskych skladových nehnuteľností s viac ako 5,7 milióna m² spravovaných aktív a disponuje tiež rozsiahlou bankou pozemkov v kľúčových logistických lokalitách, ktoré sú k dispozícii na okamžitý rozvoj. P3 pôsobí na 12 trhoch a na európskych trhoch investuje a rozvíja sa už takmer dve desaťročia. P3 so sídlom v Prahe zamestnáva viac ako 160 ľudí v 9 kanceláriách v kľúčových európskych mestách a ponúka služby integrovaného rozvoja a správy majetku. Ďalšie informácie o P3 nájdete www.p3parks.com.

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Dr. Dokonalý
06:00 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 NOVÁ ZÁHRADA
05:15 Súdna sieň
05:55 HESLO
06:45 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:30 Vévodkyně
08:30 Modrý slon
09:55 Pomáda: Živě