Napätá situácia v U.S. Steel pokračuje. Odborári sa vo štvrtok stretli s vedením firmy

Napätá situácia v U.S. Steel pokračuje. Odborári sa vo štvrtok stretli s vedením firmy

KOŠICE / V košickom U.S. Steel, ktorý patrí medzi popredných slovenských zamestnávateľov, stále panuje napätá atmosféra. Dnes sa konalo stretnutie odborov s vedením spoločnosti.

V kosickom U.S. Steel, ktorý patrí medzi popredných slovenských zamestnávateľov, stále panuje napätá atmosféra. Vedenie oceliarní len minulý týždeň oznámilo, že v najbližších rokoch budú kvôli problémom na trhu s oceľou nútení prepustiť až 2500 zamestnancov.

Na to reagoval odborový zväz a v podniku spustili petíciu adresovanú premiérovi Petrovi Pellegrínimu, aby podľa možnosti zasiahol a pomohol predísť tejto mimoriadnej situácii opatreniami, ktoré by mohli pomôcť biznisu s oceľou a tak by nemuselo prísť k tomuto radikálnemu prepúšťaniu.

Odborári sa streli s manažmentom 

Dnes sa v tejto záležitosti stretli odborári aj s manažmentom U.S Steel, ktorému tiež vyčíta, že po obrovských ziskoch podniku, na ktorých v minulosti zamestnanci pracovali , by mohli mať väčšie sociálne cítenie.

"Rokovali sme s odborármi a navrhli sme im dodatok ku kolektívnej zmluve, ktorý by mal umožniť dobrovoľné odchody zamestnancov za výhodnejších podmienok než stanovuje zákonník práce. Ďalej sme im navrhli tiež pokračovanie štvordňového pracovného týždňa, pretože situácia na trhu s oceľou sa zatiaľ nezlepšila," vysvetľuje hovorca U.S. Steel Košice Ján Bača. 

Viac o téme vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Čierne vdovy
22:00 Pozná ju ako svoje boty
00:55 Hawaii 5.0 VIII.
20:15 Šanghajský rebel
22:35 Na krídlach vážky
00:55 JAG V.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
20:15 Red 2
22:20 Hotel Artemis
00:00 Sabotáž