Skoro jasno
19°
Bratislava
Viliam
28.5.2022
Pozor na niektoré čísla! Môžu vám ušetriť peniaze
Zdielať na
Ekonomika

Pozor na niektoré čísla! Môžu vám ušetriť peniaze

Teraz vám povieme čo robiť, aby ste faktúru za mobilné služby nemali vyššiu, ako kedykoľvek predtým. Určite nevolajte späť na zmeškaný hovor zo zvláštnych, či neznámych telefónnych čísiel. Môžete sa totiž ľahko stať obeťami podvodníkov, ktorým spätným zavolaním finančne prispejete.

Najprv zavolajte operátorovi

"Je to hajzlík, uvažujem o oznámení na políciu," toto je príklad nahnevaného zákazníka v internetovej diskusii. "V takomto prípade odporúčame zákazníkom, aby skôr, ako realizujú spätný hovor na telefónne čislo, ktoré je pre nich neznáme, zistili si u operátora, o aké telefónne číslo ide," informoval Richard Fides, hovorca Orange.

Vo väčšine prípadov môže ísť o hovory z tzv. satelitných sietí. Tie začínajú číslami 8816. Hovor na takéto číslo je následne spoplatnený vyššou sumou. "A samozrejme zákazníkovi sa to môže nepriamym spôsobom prejaviť aj na faktúre," dodal Fides.

Blokovať ich nevedia

"V O2 sme žiadny podobný prípad nezaznamenali, ale ako vždy odporúčame našim zákazníkom, aby boli opatrní pri volaní na neznáme telefónne číslo v prípade zmeškaných hovorov," povedala hovorkyňa O2 Martina Jamrichová.

"Našiel som to číslo ako nebezpečné, tak som volal operátora, či to nevedia zablokovať, alebo teda nejakým spôsobom odstaviť, aby ma neotravovalo, lebo je to aj 2 - 3 x denne," hovorí Stanislav zo Zvolena. "Nemá zmysel tieto čísla nejakým spôsobom blokovať, ani to technicky nie je možne, nakoľko ide o satelitne čísla, tak tie čísla sa dajú veľmi jednoduchým spôsobom zmeniť," dodal Fides.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA/ilustračné

Súvisiace články

Najčítanejšie