Beblavý obviňuje šéfa burzy z tunelovania

25.08.2014 18:51 | BRATISLAVA - Súčasný predseda predstavenstva Burzy cenných papierov Jozef Medveď mal údajne zneužiť funkciu a uprednostniť osobný záujem na úkor záujmu verejného.

Poslacen Beblavý sa v pondelokobrátil na predsedu vlády Roberta Fica s interpeláciou. "Obdržal som anonymný podnet pre podozrenie o uprednostnení osobného záujmu pred verejným záujmom v predstavenstve Burzy cenných papierov v Bratislave, a. s., ktorej 75,94 percent akcií vlastní Fond národného majetku," hovorí Beblavý.

Požičiava autá

"Súčasný predseda predstavenstva Burzy Jozef Medveď je zároveň jediným akcionárom firmy VANYS a.s. Preverením informácii z podnetu vo verejne dostupných zdrojoch bolo zistené, že podľa súhrnnej správy Burzy o zákazkách na dodanie služieb a tovarov za druhý štvrťrok 2014 získala obchodná spoločnosť  VANYS a.s. od Burzy zákazku na požičiavanie vozidiel v hodnote 19 900 eur," pokračuje poslanec.

Predmetná zákazka ukazuje, že v prípade predsedu predstavenstva Burzy pravdepodobne došlo k zneužitiu funkcie a uprednostneniu osobného záujmu na úkor záujmu verejného.

Bude odvolaný

"Preto som predsedu vlády požiadal, aby túto skutočnosť vyšetril a voči p. Medveďovi vyvodil zodpovednosť," hovorí Beblavý. "Pán minister hospodárstva dostal jasný pokyn. Ak je to pravda, pán Medveď bude odvolaný," povedal premiér Fico.

Autor: Iveta Minarovičová , Daniel Levický Archleb

Zdroj: noviny.sk


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Reklama

Skoro jasno
Deň/ Noc 30°C/ 20°C predpoveď na 7 dní

Najbližšie podujatia

Tip pre redakciu

info@noviny.sk 02/59888444

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt