Skoro jasno
Bratislava
Vratko
29.11.2022
Ešte väčšia Tricklandia prináša komiksový zážitok
Zdielať na

Ešte väčšia Tricklandia prináša komiksový zážitok

Zdroj: SITA

INZERCIA / Medzinárodne ocenená galéria Tricklandia nezaháľa a pre svojich návštevníkov opäť pripravila množstvo noviniek. Jednou z nich je plocha na ktorej si vychutnáte jednotlivé expozície. Tricklandia narástla na 1 000 m² a pribudlo jej celé jedno podlažie. Vo vynovených priestoroch uvidíte staré známe trickartové obrazy, ale aj úlne novú expozíciu COMICS.

Neuveriteľné putovanie po Slovensku

Galéria je zážitková a vo svojej expozícii využíva umenie trickartu a optických ilúzií. Môžete sa tešiť na trickartové obrazy, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Jednotlivé expozície sú tak prepracované, že nebudete veriť vlastným zmyslom. Expozícia vychádza z námetov slovenských ľudových povestí, rozprávok, ale aj z reálií obcí a zámkov. Prechádzka galériou je akýmsi fantazíjnym putovaním po Slovensku ako ho nepoznáte.

SITA

Unikátne spojenie ľudovej architektúry a rozšírenej reality

V roku 2020 Tricklandia predstavila novinku, tzv. Tajuplnú expozíciu. V nej sa príbeh obrazu mení priamo pred očami diváka v závislosti od svetla, ktoré dielo osvetľuje. Kúzlo spočíva vo využití dvojitej expozície. Ten istý obraz vidíte inak pod červeným a inak pod modrým svetlom. Tricklandia ako prvá galéria na svete použila metódu dvojitej expozície v spojení s trickartom. Inšpiráciou pre vznik Tajuplnej expozície bola tvorba slovenského výtvarníka, žiaka Albína Brunovského, Miroslava Matuščina.

Tvorcovia Tricklandie nadviazali na Tajuplnú expozíciu aj tento rok a pre návštevníkov pripravili výstavu ilustrácií Miroslava Matuščina pod názvom Expedícia TRAGARE, ktorá sa zameriava na pôvodnú ľudovú architektúru. Výstava je doplnená o rozšírenú realitu vďaka čomu dokáže osloviť aj mladších návštevníkov.

SITA

Staňte sa komiksovým superhrdinom

Ďalšou novinkou je expozícia COMICS, ktorá pobaví malých aj veľkých. Maľby v miestnostiach sú výrazne inšpirované komixovou tvorbou a vy sa tak na malú chvíľu môžete preniesť do farebného sveta plného bubliniek a komiksových okienok.

Jedna appka pre Tricklandiu aj Poliankovo

Pred vstupom do bežnej galérie je nutné vypnúť si telefón. V Tricklandii to neplatí. Naopak! Vyzbrojte sa smartfónom s foťákom a užite si zábavu pri jednotlivých obrazoch. Okrem príjemne stráveného času získate aj suvenír v podobe originálnych fotiek. Pre plnohodnotný zážitok z výstavy je potrebné stiahnuť si bezplatnú aplikáciu (môžete tak urobiť priamo pri vstupe do galérie). Aplikáciu je možné využiť aj v galérii Poliankovo, ktorá sa nachádza v Tatranskej Polianke.

SITA

Naozaj pre každého

Znie to ako klišé, ale je to tak. Tricklandia je ideálnym miestom pre celú rodinu. Je jedno, či máte doma škôlkara, tínedžera alebo starých rodičov. Vďaka rôznorodej expozícii si v nej každý nájde to svoje, či už sú to prekrásne maľby, pózovanie pred objektívom, nádherné zrkadlové bludisko alebo boj s gravitáciou.

Svoj vstup si rezervujte vopred

Pred príchodom do Tricklandie je potrebné si rezervovať vstup na konkrétny dátum aj čas. Vstupy bez rezervácie vopred, žiaľ, nie sú možné, a to z kapacitných ako aj bezpečnostných dôvodov. Rezervácie aj cenník nájdete na www.tricklandia.sk .