Nórka obvinila hasičov z hromadného znásilnenia

Nórka obvinila hasičov z hromadného znásilnenia

Archívna reportáž
embed kód
PARÍŽ / Šestica parížskych hasičov čelí podozreniu zo skupinového sexuálneho napadnutia 20-ročnej nórskej študentky. Tá tvrdí, že mala v noci na sobotu po náhodnom stretnutí v bare dobrovoľný styk s jedným z ich kolegov, ale potom do miestnosti prišli ostatní a znásilnili ju. Muži vo veku 23 až 35 rokov boli cez víkend vzatí do väzby, obvinenia proti nim ale zatiaľ vznesené neboli, informovali francúzske médiá.

Podozriví predstúpili pred vyšetrovacieho sudcu a ten nariadil ich prepustenie. Muži sú však vedení ako takzvaní zúčastnení svedkovia. Tento špecifický štatút je podľa denníka Le Figaro akýmsi medzistupňom medzi obyčajným svedkom a obvineným. Vyšetrujúci sudcovia tak zrejme doteraz nemajú dostatok dôkazov na predbežné obvinenia, vysvetľuje agentúra AP.

Mladá Nórka sa podľa všetkého s hasičmi stretla nad ránom v bare, kde bola s dvoma kamarátkami. Skupina požiarnikov v piatok večer zapíjala odchod jedného člena jednotky, uvádza Le Figaro. Okolo štvrtej hodiny rannej študentka s jedným z mužov odišla na požiarnu stanicu juhoparížskej štvrti Plaisance.

V tejto fáze sa podľa denníka výpovede oboch strán začínajú rozchádzať. Študentka uviedla, že mala s hasičom dobrovoľný sex, avšak následne prišli jeho priatelia, ktorí s ňou mali styk proti jej vôli. Koľko presne mužov v miestnosti bolo, si vraj nepamätá, pretože tam bola tma. Nórka sa potom zavrela na záchode, kde ju v slzách a otrasenú našli jej kamarátky, ktoré medzitým na hasičskú zbrojnicu dorazili tiež.

Hovorca parížskych hasičov Gabriel Plus v sobotu povedal denníku Le Parisien, že skupine podozrivých bude kvôli uľahčeniu vyšetrovanie pozastavená činnosť. "Ak sa podozrenie zo znásilnenia potvrdí, prejavíme maximálnu ráznosť," dodal.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:30 Van Helsing
02:40 Lov na zabijaka
03:20 Krimi
22:55 Bonanno: Život mafiána
00:50 Bonanno: Život mafiána
02:00 Najlepšie svetové videá V.
23:55 Jedna svadba, jeden pohreb
00:40 Divoké kone
01:30 Divoké kone
23:55 No, počkaj!
00:05 Rapotáčik 2
00:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
22:20 Underground
01:05 Skrytá hrozba
02:30 Dcera čarodějky: Hadí dar