Nórka obvinila hasičov z hromadného znásilnenia

Nórka obvinila hasičov z hromadného znásilnenia

Archívna reportáž
embed kód
PARÍŽ / Šestica parížskych hasičov čelí podozreniu zo skupinového sexuálneho napadnutia 20-ročnej nórskej študentky. Tá tvrdí, že mala v noci na sobotu po náhodnom stretnutí v bare dobrovoľný styk s jedným z ich kolegov, ale potom do miestnosti prišli ostatní a znásilnili ju. Muži vo veku 23 až 35 rokov boli cez víkend vzatí do väzby, obvinenia proti nim ale zatiaľ vznesené neboli, informovali francúzske médiá.

Podozriví predstúpili pred vyšetrovacieho sudcu a ten nariadil ich prepustenie. Muži sú však vedení ako takzvaní zúčastnení svedkovia. Tento špecifický štatút je podľa denníka Le Figaro akýmsi medzistupňom medzi obyčajným svedkom a obvineným. Vyšetrujúci sudcovia tak zrejme doteraz nemajú dostatok dôkazov na predbežné obvinenia, vysvetľuje agentúra AP.

Mladá Nórka sa podľa všetkého s hasičmi stretla nad ránom v bare, kde bola s dvoma kamarátkami. Skupina požiarnikov v piatok večer zapíjala odchod jedného člena jednotky, uvádza Le Figaro. Okolo štvrtej hodiny rannej študentka s jedným z mužov odišla na požiarnu stanicu juhoparížskej štvrti Plaisance.

V tejto fáze sa podľa denníka výpovede oboch strán začínajú rozchádzať. Študentka uviedla, že mala s hasičom dobrovoľný sex, avšak následne prišli jeho priatelia, ktorí s ňou mali styk proti jej vôli. Koľko presne mužov v miestnosti bolo, si vraj nepamätá, pretože tam bola tma. Nórka sa potom zavrela na záchode, kde ju v slzách a otrasenú našli jej kamarátky, ktoré medzitým na hasičskú zbrojnicu dorazili tiež.

Hovorca parížskych hasičov Gabriel Plus v sobotu povedal denníku Le Parisien, že skupine podozrivých bude kvôli uľahčeniu vyšetrovanie pozastavená činnosť. "Ak sa podozrenie zo znásilnenia potvrdí, prejavíme maximálnu ráznosť," dodal.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
19:00 Krimi
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
18:10 Áno, šéfe! USA IV.
16:00 ZÁCHRANÁRI
16:55 Ako som prežil
18:00 Vraždy v Brokenwoode V.
16:10 Ovečka Shaun I.
16:20 Máša a medveď III.
16:30 Medzi nami zvieratkami
15:45 Diana
17:45 Valerian a město tisíce planet
20:15 Plán útěku