VIDEO: Mesto zasiahla desivá búrka. Tisícky domácnosti ostali bez prúdu

VIDEO: Mesto zasiahla desivá búrka. Tisícky domácnosti ostali bez prúdu

SYDNEY / Obrovská búrka zasiahla metropolu Austrálie v sprievode bleskov a hromov. Video, ktoré bolo natočené z výšky, zachytilo, ako búrka pohlcuje mesto.

Na austrálske najväčšie mesto Sydney v piatok udrela prudká a silná búrka, ktorá spôsobila, že tisícky domácností ostali bez prúdu. Video zachytáva, ako sa čierne oblaky postupne rolujú smerom nad mesto. 

Podľa lokálnych médií, búrka trvala asi 60 minúť a skončila silnou dažďovou smršťou s ničivým vetrom a bleskami, informovala agentúra Reuters. 

Austráliu na rozdiel od Európy sužujú silné horúčavy, ktoré sprevádzajú prívalové dažde spôsobujúce záplavy. V uliciach austrálskeho mesta Townsville, ktoré minulý víkend zasiahli obrovské záplavy, sa v pondelok dokonca objavili krokodíly. "Krokodíly môžu byť na cestách, a keď voda opadne, môžu sa objaviť aj na nečakaných miestach," uviedla ministerka životného prostredia austrálskeho štátu Queensland Leeanne Enoch. 

​Z najviac postihnutých častí Townsville už záchranári evakuovali vyše 1 100 obyvateľov. Výpusty miestnej hrádze sú otvorené, aby sa predišlo vyliatiu rieky Ross z jej brehov a následnému vytopeniu predmestí Townsville. Starostka mesta Jenny Hillová označila aktuálne zrážky za "udalosť, ktorá sa opakuje možno raz sa sto rokov" a dodala, že ešte nie sú "z najhoršieho vonku". Pozrite si reportáž:  

Zdroj: noviny.sk/reuters

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XVIII.
13:30 Simpsonovci XVIII.
11:00 MacGyver
12:05 Najlepšie torty
13:05 MACGYVER: NOVÉ ČASTI I.
11:20 Fix a Foxi II.
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
11:15 Napříč časem
13:05 Pohled na lásku
14:50 Z ulice na green