VIDEO: Mesto zasiahla desivá búrka. Tisícky domácnosti ostali bez prúdu

VIDEO: Mesto zasiahla desivá búrka. Tisícky domácnosti ostali bez prúdu

SYDNEY / Obrovská búrka zasiahla metropolu Austrálie v sprievode bleskov a hromov. Video, ktoré bolo natočené z výšky, zachytilo, ako búrka pohlcuje mesto.

Na austrálske najväčšie mesto Sydney v piatok udrela prudká a silná búrka, ktorá spôsobila, že tisícky domácností ostali bez prúdu. Video zachytáva, ako sa čierne oblaky postupne rolujú smerom nad mesto. 

Podľa lokálnych médií, búrka trvala asi 60 minúť a skončila silnou dažďovou smršťou s ničivým vetrom a bleskami, informovala agentúra Reuters. 

Austráliu na rozdiel od Európy sužujú silné horúčavy, ktoré sprevádzajú prívalové dažde spôsobujúce záplavy. V uliciach austrálskeho mesta Townsville, ktoré minulý víkend zasiahli obrovské záplavy, sa v pondelok dokonca objavili krokodíly. "Krokodíly môžu byť na cestách, a keď voda opadne, môžu sa objaviť aj na nečakaných miestach," uviedla ministerka životného prostredia austrálskeho štátu Queensland Leeanne Enoch. 

​Z najviac postihnutých častí Townsville už záchranári evakuovali vyše 1 100 obyvateľov. Výpusty miestnej hrádze sú otvorené, aby sa predišlo vyliatiu rieky Ross z jej brehov a následnému vytopeniu predmestí Townsville. Starostka mesta Jenny Hillová označila aktuálne zrážky za "udalosť, ktorá sa opakuje možno raz sa sto rokov" a dodala, že ešte nie sú "z najhoršieho vonku". Pozrite si reportáž:  

Zdroj: noviny.sk/reuters

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 Súdna sieň
05:00 KINOSÁLA
05:10 Panelák
06:00 Súdna sieň
05:10 Panelák
06:00 TIPOS INFO
06:05 Profesionáli II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Nadějné vyhlídky
08:00 Lord of the Dance
09:45 Jiný svět