VIDEO: Policajt si z riadenia dopravy urobil tanečnú šou

VIDEO: Policajt si z riadenia dopravy urobil tanečnú šou

DILLÍ / Čakanie v dopravnej zápche a regulovanie dopravy dopravným policajtom nemusí byť úplná nuda. Dokazuje to veselý policajt, ktorý sa o plynulú premávku stará tancom.

Riadiť dopravu v Indii môže byť poriadny špás. Tento muž v uniforme však nie je žiaden pouličný komik, ale skutočný policajt, ktorý sa rozhodol vniesť poriadok na preplnené cesty práve tancom. "Je to môj štýl ako naučiť ľudí rešpektovať signály. Predtým na to ľudia nereagovali, tak som rozmýšľal, čím to oživiť. A podarilo sa, po tomto nápade začali byť disciplinovanejší," vysvetľuje svoje chovanie policajt Pratap Chandra. 

Pozornosť vodičov si získal vďaka tanečným pohybom, ktorými usmerňuje dopravu. Svoje techniky predvádza na cestách už 4 roky. "Táto nová technika je veľmi dobrá, ľudia sa zabavia, a zároveň sa naučia čo majú robiť a núti ich to dávať stále pozor," prezradila vodička Rashmita Chaudhary. 
Hoci to vyzerá ako veľká zábava, nie je to vôbec jednoduché. India patrí medzi krajiny s najväčším počtom smrteľných dopravných nehôd. V tomto regióne však možno aj vďaka tancuchtivému policajtovi nehodovosť z roka na rok klesá.

Pozrite si reportáž o unikátnych slovenských televízoroch: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
09:25 Jastrabia žena
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Vražedné čísla VI.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá
13:20 On je fakt boží!