V Kanade sa strieľalo, zomreli štyria ľudia

V Kanade sa strieľalo, zomreli štyria ľudia Zdroj: SITA
FREDEICTON / Najmenej štyria ľudia v piatok zahynuli pri streľbe v východokanadském meste Fredericton. Oznámila to miestna polícia.

Okolnosti streľby zatiaľ nie sú jasné a policajný zásah údajne stále pokračuje. Polícia bola privolaná na miesto po siedmej hodine rannej miestneho času (12:00 SELČ) a vyzvala občanov, aby sa miestu vyhli, píše BBC.

"V tejto chvíli môžeme potvrdiť niekoľko mŕtvych. Incident stále pokračuje. Poskytneme viac informácií, akonáhle ich budeme mať. Prosíme, aby ste sa naďalej vyhýbali oblasti Brookside Drive,"  píšu policajti na Twitteri. V ďalšom odkaze polícia požiadala, aby ľudia prestali používať priame policajné číslo, pretože linka je zahltená, a aby sa obracali na pohotovostné číslo 911. Na prvých fotografiách je vidieť policajné a zásahové vozidlá na mieste incidentu.

Fredericton je hlavné mesto provincie New Brunswick a je domovom viac než 58 000 ľudí.

V Novom Brunswicku sa strieľalo roku 2014, kedy v Monctone o život prišli traja príslušníci jazdnej polície a dvaja ich kolegovia boli zranení. Páchateľ Justin Bourque bol odsúdený na doživotný trest. V Kanade, kde platí prísnejší zbrojný zákon ako v susedných USA, bol tento čin považovaný za jeden z najkrvavejších v histórii krajiny.

Provincia Ontario vo štvrtok prisľúbila zvýšenie výdavkov pre políciu. Osoby podozrivé zo zločinov spáchaných strelnou zbraňou, majú byť držané až do procesu vo väzbe.

​Strieľalo sa aj pred nedávnom na strednej škole v Texase:


Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:20 IQ TAXI
18:00 OCHRANCOVIA
16:45 Simpsonovci XXIV.
17:20 Rýchla rota Chipa a Dala
17:45 Rýchla rota Chipa a Dala
17:00 Amerika má talent XII.
19:00 Ako malé deti
19:30 Ako malé deti
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Ovečka Shaun I.
17:15 Bob a Bobek králiky z klobúka
16:10 Góóól! III.
18:05 Love and Mercy
20:15 2 Bobule