V Kanade sa strieľalo, zomreli štyria ľudia

V Kanade sa strieľalo, zomreli štyria ľudia Zdroj: SITA
FREDEICTON / Najmenej štyria ľudia v piatok zahynuli pri streľbe v východokanadském meste Fredericton. Oznámila to miestna polícia.

Okolnosti streľby zatiaľ nie sú jasné a policajný zásah údajne stále pokračuje. Polícia bola privolaná na miesto po siedmej hodine rannej miestneho času (12:00 SELČ) a vyzvala občanov, aby sa miestu vyhli, píše BBC.

"V tejto chvíli môžeme potvrdiť niekoľko mŕtvych. Incident stále pokračuje. Poskytneme viac informácií, akonáhle ich budeme mať. Prosíme, aby ste sa naďalej vyhýbali oblasti Brookside Drive,"  píšu policajti na Twitteri. V ďalšom odkaze polícia požiadala, aby ľudia prestali používať priame policajné číslo, pretože linka je zahltená, a aby sa obracali na pohotovostné číslo 911. Na prvých fotografiách je vidieť policajné a zásahové vozidlá na mieste incidentu.

Fredericton je hlavné mesto provincie New Brunswick a je domovom viac než 58 000 ľudí.

V Novom Brunswicku sa strieľalo roku 2014, kedy v Monctone o život prišli traja príslušníci jazdnej polície a dvaja ich kolegovia boli zranení. Páchateľ Justin Bourque bol odsúdený na doživotný trest. V Kanade, kde platí prísnejší zbrojný zákon ako v susedných USA, bol tento čin považovaný za jeden z najkrvavejších v histórii krajiny.

Provincia Ontario vo štvrtok prisľúbila zvýšenie výdavkov pre políciu. Osoby podozrivé zo zločinov spáchaných strelnou zbraňou, majú byť držané až do procesu vo väzbe.

​Strieľalo sa aj pred nedávnom na strednej škole v Texase:


Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:00 Panelák
05:35 DIVOKÉ KONE
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Profesionáli II.
05:45 NAŠI II.
06:15 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:05 Kdybych měl křídla
07:45 Zátah
09:55 Příběh jedné jízdy